Mariusz Kamiński pobity przed parlamentem? Tak, ale przez kolegę

Nie milkną komentarze do opublikowanego w mediach społecznościowych filmu z przepychanek pod Sejmem. Widać na nim jak Mariusz Kamiński dostaje cios w twarz. Nie stało się to jednak za sprawą Straży Marszałkowskiej, lecz… Antoniego Macierewicza.

Publikacja: 07.02.2024 14:31

Szarpanina przed Sejmem. Mariusz Kamiński (PiS) został uderzony w twarz

Szarpanina przed Sejmem. Mariusz Kamiński (PiS) został uderzony w twarz

Foto: PAP/Leszek Szymański, X/KrzysztofBrejza

„Dlaczego Antoni Macierewicz bije Mariusza Kamińskiego?”, „Macierewicz charakteryzuje Kamińskiego do roli męczennika. Zauważcie, jaka profeska: raz z prawej, raz z lewej”, „Reakcja Kamińskiego pokazuje, że nie było to zbyt delikatne” – to tylko niektóre komentarze do nagrania opublikowanego w mediach społecznościowych.

Roman Giertych upomina Antoniego Macierewicza

Film udostępnił na platformie X m.in. polityk Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza. „Antoni przyłożył Mariuszowi” – skomentował i opatrzył swój wpis hasztagiem #WalkiwPiS.

Zajście skomentował tez poseł Roman Giertych. „Macierewicz uderzył przestępcę. Powinien powstrzymać swój gniew na widok skazanego. Posłowi tak nie wypada” – zadrwił.

Internauci drwią z Macierewicza i Kamińskiego

Suchej nitki na politykach PiS nie zostawiają też internauci. „Z ostatniej chwili. Rada Polityczna PiS uznała, że w walce o prezesurę po Jarosławie Kaczyńskim zwyciężył Antoni Macierewicz” – ironizuje Piotr Pjotrowicz.

Z kolei internauta używający nicka „Powiadam Wam” wybiega w przyszłość poszkodowanego. „Mariusz Kamiński zamierza wstąpić do partii 'Marianny Schreiber '„Mam Dość” - najpierw torturowany w więzieniu - teraz pobity przez kolegów z partii PIS. Ileż można" – śmieje się użytkownik platformy X.

„Tak mi przyszło do głowy, że cała dzisiejsza "akcja pod arsenałem 2.0" była po to, żeby Macierewicz walnął z liścia Kamińskiego za podsłuchiwanie. Oj, Antek, Antek, figlarzu jeden” – skomentowała z kolei Olga Kubinska.

Sam Antoni Macierewicz nie komentuje w mediach społecznościowych sprawy. „Tusk używa Hołowni do łamania prawa ws. niedopuszczania posłów do udziału w obradach. Obaj odpowiedzą za to, gdy reżim koalicji 13 grudnia upadnie” – napisał.

Czytaj więcej

Szarpanina przed Sejmem. PiS próbował wprowadzić do budynku Wąsika i Kamińskiego

Film został nagrany podczas przepychanek przed posiedzeniem Sejmu RP, w którym chceli wziąć udział politycy PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Marszałek Szymon Hołownia oraz koalicja rządząca nie zgodzili się na ich udział w obradach twierdząc, że ich mandaty wygasły. Politycy PiS próbowali siłą wprowadzić ich na salę obrad, jednak im się to nie udało.

Polityka
Europejska tarcza rakietowa. MON odpowiada Błaszczakowi. "Zaskakuje poziom niewiedzy"
Polityka
Błaszczak: Tarcza przeciwrakietowa to tarcza finansowa dla Niemiec
Polityka
Wybory we Wrocławiu. Kto wygra w II turze? Sprzeczne wyniki dwóch sondaży
Polityka
Wybory do PE: Polska 2050 i PSL idą razem. "Jest trzecia droga do Europy"
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Nieoficjalnie: Trump podejmie Dudę kolacją w Nowym Jorku