Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 19.09.2025 16:18 Publikacja: 01.02.2024 21:41
Jarosław Kaczyński
Foto: PAP, Szymon Pulcyn
W oświadczeniu, które opublikował na platformie X rzecznik PiS Rafał Bochenek, Kaczyński alarmuje, że „po zamachu na media publiczne rząd kontynuuje destrukcję innych organów państwa”. Zdaniem prezesa PiS rządzący przygotowują obecnie „zamach na Trybunał Konstytucyjny”, z pogwałceniem „podstawowych zasad ustrojowych RP”.
Trwa także atak na „niezależną prokuraturę”, nie dość, pisze Kaczyński, że „przeprowadzany z rażącym naruszeniem prawa”, to jeszcze przy „skrajnej niekompetencji jego autorów”.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
– To, co zostało powiedziane, mogło bardzo zaniepokoić opinię publiczną, a przede wszystkim to jest kompletna ni...
Nie sądzę, żebym znalazł tam coś ciekawego - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na konferencji praso...
Maciej Berek, minister nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu w Polsce, na konferencji prasowej przedstawił prior...
– Te słowa muszą budzić nasz niepokój – powiedział rzecznik rządu Adam Szłapka, pytany o wypowiedź prezydenta US...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas