Reklama

Doprowadzenie Kamińskiego i Wąsika do więzienia. Policja otrzymała dokumenty

Policja odebrała dokumenty ws. doprowadzenia polityków PiS Mariusz Kamińskiego i Macieja Wąsika do więzienia. "Dalsze informacje będą mogły zostać przekazane po zakończeniu policyjnych czynności" - przekazano.

Publikacja: 09.01.2024 10:58

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani na dwa lata więzienia i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z aferą gruntową, w której CBA przygotowała prowokację wobec ówczesnego ministra rolnictwa Andrzeja Leppera.

Politycy PiS usłyszeli wyższy wyrok skazujący, ale przed uprawomocnieniem się wyroku zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Czytaj więcej

Doprowadzenie Kamińskiego i Wąsika do aresztu - jak to może wyglądać

Wyrok spowodował, że posłom wygaszono mandaty poselskie. Sąd Najwyższy zakwestionował prawo prezydenta do ułaskawienia obu polityków po tym, jak w ich sprawie zapadł nieprawomocny wyrok (w 2015 roku). Zarówno Wąsik i Kamiński, jak i prezydent Andrzej Duda uważają, że ułaskawienie to było skuteczne.

W poniedziałek rozpoczęła się się seria konsultacji zainicjowanych przez marszałka Szymona Hołownię: spotkał się m.in. z rzecznikiem praw obywatelskich prof. Marcinem Wiąckiem i ministrem sprawiedliwości prof. Adamem Bodnarem. We wtorek spotkał się z  szefem PKW Sylwestrem Marciniakiem. Zgodnie z obecnym planem to będzie ostatnie spotkanie w cyklu konsultacji, które zaproponował Hołownia.

Reklama
Reklama

Doprowadzenie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do więzienia

Czytaj więcej

Czekając na polityczne przesilenie. Polityk PO: Sprawa Kamińskiego i Wąsika nam służy

Szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował w poniedziałek wieczorem, że policja, jak tylko otrzyma stosowne dokumenty z sądu, będzie działać i niezwłocznie doprowadzi obu panów do aresztu.

- Mam nadzieję, że sąd prześle te dokumenty albo jeszcze dzisiaj, albo jutro, tak żeby policja mogła realizować swoje zadanie – powiedział Kierwiński w rozmowie z Polsat News.

 „W związku z licznymi zapytaniami dziennikarzy informujemy, że dotychczas nie wpłynęły postanowienia sądu nakazujące Policji doprowadzenie M. Kamińskiego i M. Wąsika. Po otrzymaniu stosownych dokumentów Policja wykona czynności administracyjne przewidziane prawem”- informowała w poniedziałek policja.

Czytaj więcej

Kierwiński: Jak tylko policja otrzyma dokumenty, doprowadzi skazanych do aresztu

„Mając na względzie liczne pytania dziennikarzy i zainteresowanie medialne potwierdzamy, że Policja otrzymała od sądu dokumentację w poniższej sprawie. Dalsze informacje będą mogły zostać przekazane po zakończeniu policyjnych czynności” - przekazała przed godziną 11 policja.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Rząd zablokował aukcję artefaktów związanych z Holokaustem. Podobne można kupić na Allegro
Polityka
Komisja Etyki Poselskiej podjęła decyzję ws. Kaczyńskiego. Prezes PiS z kolejną naganą
Polityka
Waldemar Żurek: Grzegorz Braun jest jak osiedlowy bandzior. Nie uniknie odpowiedzialności
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
„Rzecz w tym”: Tusk kontra Berlin. Jak Polacy wyemancypowali się z wpływu Niemiec
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama