Bitwa o media. "Wyłączenie sygnału TVP Info dla wielu wyborców jak 15 października"

- Wybrano wariant, który był w pewnym sensie pewnym zaskoczeniem dla PiS - tak o przejęciu mediów publicznych przez nową większość mówił w podcaście "Polityczne Michałki" Michał Kolanko. Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko rozmawiali w swoim podcaście o "bitwie o TVP", która rozegrała się w mijającym tygodniu.

Publikacja: 22.12.2023 15:30

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Foto: PAP

- Różnych wariantów z podwariantami było kilkanaście — mówił Kolanko w kontekście sposobu, w jaki nowa większość miała przejąć media publiczne.

- Politycy PiS byli lekko zaskoczeni, że właśnie ten wariant został wybrany, co do którego jest wiele znaków zapytania czy jest on w ogóle zgodny z prawem. Generalnie politycy PiS nie byli przekonani, że to się wydarzy w tym trybie. Zdecydowano się na bardzo jednoznaczne działanie — kontynuował.

- W kuluarach mówiło, się, że Donald Tusk nie był zadowolony, że to tyle trwa i miał powiedzieć, w dość nieprzyjemnej rozmowie, że to się ma wydarzyć. I się wydarzyło — podsumował.

Czytaj więcej

Spór o media publiczne. Chaos prawny i polityczny. Odpowiedzialność spada na PiS

- Ja mam wrażenie, że tyle negatywnych emocji było związanych z TVP i TVP Info, tyle było niechęci, tyle hejtu, tylu ludziom telewizja zatruwała życie, że ten moment wyłączenia sygnału TVP Info był satysfakcją dla wielu ludzi, którzy głosowali za Platformą. To był moment porównywalny z 15 października. Efekt emocji znów powrócił - mówił z kolei Michał Szułdrzyński. 

Polityka
Mateusz Morawiecki wystąpił na konferencji skrajnej prawicy w Brukseli
Polityka
Były minister rządu PiS krytykuje Kaczyńskiego. „Nieprzemyślane deklaracje”
Polityka
Senator: Uzasadnione spotkanie Dudy z Trumpem. Trump faworytem wyborów w USA
Polityka
Europejska tarcza rakietowa. MON odpowiada Błaszczakowi. "Zaskakuje poziom niewiedzy"
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Błaszczak: Tarcza przeciwrakietowa to tarcza finansowa dla Niemiec