Grzegorz Schetyna pytany był w rozmowie z RMF FM o komisję ds. rosyjskich wpływów. Polityk podkreślił, że „nie stawi się przed nią, gdyż jest ona niekonstytucyjna”. - Jej powołanie, ustawa, która o tym mówi – to wszystko jest sprzeczne z prawem, sprzeczne z konstytucją - powiedział były szef PO. - Będziemy przeciwko powołaniu tej komisji i nie zgłaszamy żadnego kandydata. (...) Nie ma tej komisji dla nas. Jest polityczną hucpą, która ma uderzyć w opozycję - konkretnie w Donalda Tuska - dodał. - Jeszcze muszą ją powołać, jeszcze muszą wygrać wybory, żeby ona zaczęła funkcjonować - zaznaczył.

Czytaj więcej

Schetyna ujawnia, że Kolodziejczak miał startować z list KO już w 2019 roku

Grzegorz Schetyna: Senat jest nowym początkiem

Jak stwierdził podczas rozmowy Schetyna, „po 26 latach w Sejmie, Senat jest nowym początkiem”.  Polityk odpowiedział w ten sposób na pytanie o wystawienie go przez KO jako kandydata w wyborach do Senatu. - Wymyśliłem i przeprowadziłem pakt senacki przed czterema laty, więc szczególnie traktuję Senat - zaznaczył.

Schetyna mówił także o obecności Romana Giertycha na liście KO do Sejmu. - Dzisiaj jest najważniejsze, żeby być razem, że wszystkie ręce na pokład, że najważniejsze jest przywrócenie demokracji i praworządności, walka o prawa kobiet i prawa mniejszości i odsunięcie PiS-u u władzy - ocenił.