Michał Kołodziejczak: Szukają tych, którzy zgodzą się publikować treści z mojego telefonu

- Możecie mnie niszczyć i nigdy wam się to nie uda. Mogę stracić wszystko ale nie pozwolę, żebyście stracili Polskę - mówił na konferencji prasowej przed siedzibą TVP Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, który w wyborach parlamentarnych startuje z list Koalicji Obywatelskiej.

Publikacja: 21.08.2023 10:56

Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak

Foto: PAP/Leszek Szymański

- Michał Kołodziejczak się nie zmienił i nie zmienił zdania, bo broni polskich rolników - podkreślał lider Agrounii.

Michał Kołodziejczak: Zwróciłem się do ABW o ochronę kontrwywiadowczą

Kołodziejczak przekonywał też docierają do niego sygnały, iż "poszukiwani są ludzie, którzy zgodzą się publikować treści z jego telefonu". To nawiązanie do faktu, że telefon Kołodziejczaka miał zostać zainfekowany przez system Pegasus - posiadany przez polskie służby system do inwigilacji, który pozwala przejąć pełną kontrolę nad zainfekowanym smartfonem i uzyskać dostęp zarówno do wszystkich treści, które się w nich znajdują, jak i do kamery czy mikrofonu aparatu.

Czytaj więcej

Artur Balazs: Wieś zdecyduje o wyniku wyborów

- Ja nie wierzę, że dziś młodzi ludzie, którzy pracują w telewizji chcą aby ktoś dawał na nich nacisk - mówił też Kołodziejczak nawiązując do uderzających w niego materiałów w TVP. TVP, po pojawieniu się informacji, że Kołodziejczak startuje z list KO, zaczęła przypominać jego archiwalne wypowiedzi - m.in. krytykujące sojusz Polski z USA a także słowa o Rosji, która jest "najlepszym klientem" polskich rolników. 

- Przywołam jeszcze to opowiadanie o agenturze, o tym jak Kołodziejczak jest zły, jaki wpływ ma na niego Rosja - mówił lider Agrounii.

- W ubiegłym roku w październiku zwróciłem się do ABW z prośbą o ochronę kontrwywiadowczą. Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem byłem w ABW, przez kilka godzin przesłuchiwany przez dwóch funkcjonariuszy. Po tych rozmowach stwierdzili, że nie ma żadnych podejrzeń - dodał.

Przekonam wszystkich, że nie tylko dla estetyki, nie tylko dla dobrego budowania relacji sąsiedzkich w Polsce jest potrzebne to, aby obecna opozycja wygrała te wybory

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii

Lider Agrounii: Sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest słuszny i dobry

- Nikt nie podważa, że sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, silna pozycja w UE to nasza racja stanu - zapewnił Kołodziejczak. - I dlatego jesteśmy dzisiaj razem z Koalicją Obywatelską na listach - dodał. Kołodziejczak zapowiedział też, że na listach KO "jest duża liczba ludzi z Agrounii".

- Jestem silny, wytrwam, możecie wyciągać co się da. Wytrwam, dam radę, zapewniam też, bo było wiele pytań, nie korzystam z porad psychologów. Ja to znoszę, bo najbliżsi mi ludzie są razem ze mną - podkreślił.

- Przekonam wszystkich, że nie tylko dla estetyki, nie tylko dla dobrego budowania relacji sąsiedzkich w Polsce jest potrzebne to, aby obecna opozycja wygrała te wybory. I żeby pokazać, że dziś PiS nie reprezentuje polskiej wsi - dodał.

- Sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest słuszny, dobry i musimy je rozbudowywać. Rosja napadła na Ukrainę, to barbarzyńcy, którzy wykorzystali swoją potężną pozycję do ataku na zwykłych ludzi - mówił też Kołodziejczak odpowiadając na pytanie dziennikarki TVP o jego poglądy na ten temat.

Kołodziejczak zapewniał też, że Agrounia zachowuje, startując z list Koalicji Obywatelskiej, "pełną autonomię" i nie jest z KO w koalicji.

- Polska wieś ma być godnie reprezentowana, a jej sprawy być załatwiane. Nigdy nie chciałem być posłem, nigdy nie chciałem być politykiem. Chcemy budować takie społeczeństwo w Polsce, które będzie ze sobą rozmawiało - mówił też lider Agrounii pytany o to jakie są jego cele w polityce.

- Michał Kołodziejczak się nie zmienił i nie zmienił zdania, bo broni polskich rolników - podkreślał lider Agrounii.

Michał Kołodziejczak: Zwróciłem się do ABW o ochronę kontrwywiadowczą

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Michał Szczerba: Premier to spekulant zdolny do wszystkiego
Materiał Promocyjny
Zrównoważony transport miejski w Polsce Wschodniej: program Fundusze Europejskie
Polityka
Michał Szułdrzyński: Co łączy Olafa Scholza, aferę wizową i „Zieloną granicę”
Polityka
Atak na posłankę PO Martę Wcisło: Zatrzymano 55-letniego mężczyznę
Polityka
Donald Tusk: Za rządów PiS uznali, że Rosjanie doszliby w 3-4 dni do linii Wisły
Materiał Promocyjny
Politechnika Śląska uruchamia sieć kampusową 5G
Polityka
Internetowa wymiana zdań między Morawieckim a Tuskiem. Poszło o majątki polityków
Polityka
Ile żona premiera Mateusza Morawieckiego zarobiła na sprzedaży nieruchomości? Nieoficjalne wyliczenia