Janusz Kowalski: Mentzen byłby dobrym eksperymentem jako minister finansów

Wiceminister rolnictwa, polityk Solidarnej Polski, Janusz Kowalski zapowiedział, że zagłosowałby za wspólnym rządem Zjednoczonej Prawicy i Konfederacji.

Publikacja: 28.03.2023 12:23

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Poseł Solidarnej Polski w rozmowie z Radiem Plus wypowiadał się na temat możliwości koalicji z Konfederacją po jesiennych wyborach parlamentarnych.

- Zawsze mówiłem, że nie ma wrogów na prawicy. Zawsze byłem otwarty na współpracę z Konfederacją. Różnią nas pewne kwestie. My jesteśmy zdecydowanie antyrosyjscy, poglądy pana Brauna czy Korwina-Mikkego (...) są poglądami, które całkowicie odrzucamy. Nie akceptujemy żadnych poglądów, które są prorosyjskie - mówił Janusz Kowalski.

Czytaj więcej

Soboń o Mentzenie: Nie mogę zabronić gadania głupot

- Jest tam wielu bardzo dobrych polityków. Bardzo szanuję Krzysztofa Bosaka, z którym się w wielu obszarach zgadzam, myślę, że nawzajem. Zobaczymy, co po wyborach. Jesteśmy w tej chwili konkurentami - dodał.

Kowalski ma nadzieję, że Zjednoczona Prawica pójdzie razem do wyborów i uzyska co najmniej 231 mandatów w Sejmie, co zapewni jej większość. 

- Jeżeli wyborca liberalny z dużego miasta zastanawia się na kogo oddać głos i nie chce poprzeć Zjednoczonej Prawicy, do czego zachęcam, to niech zagłosuje na Sławomira Mentzena, niech nie głosuje na Donalda Tuska i Szymona Hołownię. Głos na eurosceptyków, eurorealistów, którzy w wielu kwestiach myślą jak Solidarna Polska, jest dobry dla Polski - mówił Kowalski.

Czytaj więcej

Bosak: Piątka Mentzena nie istnieje. Zaczepki Tuska nas nie interesują

- Mentzen byłby dobrym eksperymentem na ministra finansów - ocenił. - Ludzie, którzy mają dużą część poglądów podobnych powinni ze sobą rozmawiać - dodał.

Zapytany czy zagłosowałby za koalicją Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją i stanowiskiem ministra finansów dla Sławomira Mentzena, Kowalski odpowiedział, że "nie widziałbym w tym problemu". - Ufam, że w Konfederacji nie zwycięży skrzywienie protuskowe, jakie prezentuje Janusz Korwin-Mikke, który mówi, że może iść nawet z Tuskiem - powiedział.

Polityka
Jacek Nizinkiewicz: PiS uruchomiło efekt domina
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Polityka
TK cztery lata temu powinien umorzyć wniosek ws. ułaskawienia Kamińskiego
Polityka
4 czerwca - wielki marsz i święto wolności
Polityka
Górski & Cieślik: „Pójdźmy wszyscy marszem przed komisję”
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Polityka
Rusza kampania billboardowa o 800 Plus
Polityka
Echa "lex Tusk". Z rady przy prezydencie odchodzi marszałek woj. kujawsko-pomorskiego