Szef resortu spraw wewnętrznych poinformował o sprawie w mediach społecznościowych.

"Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania od 10 lutego br. od godz. 12:00 ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach" - napisał.

Czytaj więcej

Andrzej Poczobut skazany na osiem lat łagrów

Mariusz Kamiński nie podał dalszych szczegółów.

We wcześniejszym wpisie na Twitterze szef MSWiA podał, że w związku z uchwałą Sejmu w sprawie Andrzeja Poczobuta polecił podległym mu służbom "przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem Łukaszenki odpowiedzialnych za represje wobec Polaków na Białorusi".

W środę polski dziennikarz i jeden z liderów Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut został przez sąd w Grodnie po pokazowym procesie skazany na osiem lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Poczobut był oskarżony o "podżeganie do nienawiści" oraz "nawoływanie do działań godzących w bezpieczeństwo narodowe Białorusi".

- Nie uznajemy wyroku za sprawiedliwy. Traktowanie Andrzeja Poczobuta na Białorusi jest haniebne. Będziemy kontynuować każde działanie zgodne z prawem, które może doprowadzić do jego uwolnienia - komentował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina po wezwaniu chargé d’affaires Białorusi do MSZ.