W nocy z soboty na niedzielę ratownicy morscy w rejonie Górek Zachodnich udzielili pomocy grupie mających pochodzić z Hiszpanii nurków, którzy twierdzili, że szukali bursztynu. Do zdarzenia doszło w pobliżu Naftoportu, w którym przeładowywana jest ropa naftowa w Porcie Gdańsk. W czwartek na konferencji prasowej w Toruniu premier Mateusz Morawiecki został zapytany o komentarz do sprawy oraz o bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w kraju.

W czwartek na konferencji prasowej w Toruniu premier Mateusz Morawiecki został zapytany o komentarz do sprawy oraz o bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w kraju.

Czytaj więcej

Sprawa nurków z Hiszpanii. Premier Morawiecki: Zleciłem gruntowny raport

O sprawę był pytany na konferencji prasowej rzecznik rządu.

- Informacji w tym zakresie będziemy udzielać wtedy, kiedy ten raport zostanie przedstawiony. Premier postawił zadanie przygotowania takiego raportu służbom. Raport zostanie przekazany panu premierowi. Czy on będzie w pełni publiczny - tego nie mogę zapewnić na tym etapie - mówił.

- Mogę zapewnić, że w szczególności po wybuchu wojny, kwestia infrastruktury krytycznej jest przedmiotem wielu dodatkowych działań ze strony służb - dodał.

- Na ten moment mamy informacje medialne, czekamy na raport ze strony służb - mówił też rzecznik. Dopytywany jakie służby przygotują raport Müller odparł, że zadanie zostało zlecone ministrowi koordynatorowi służ specjalnych i to on zdecyduje kto zajmie się jego przygotowaniem.

- Ja bazuję w tej chwili na informacjach, które są w mediach - podsumował rzecznik.

Müller był też pytany o słowa Janusza Kowalskiego, posła Solidarnej Polski, który powiedział, że rozważy poparcie poprawki Senatu do budżetu, która wykreśli dotację w wysokości 2,7 mld zł dla mediów publicznych (w tym TVP). 

- Bujanie łódką, gdy jest sztorm na zewnątrz, nie jest najlepszym sposobem na uprawianie polityki. Janusz Kowalski powinien zastanowić się nad tym czemu służą takie wypowiedzi, są zupełnie niepotrzebne - odparł.