"Ja swój mecz też dziś wygrałam - Sejm nie uchylił mi immunitetu! Przeciwko głosowało 391 osób, w tym sam szeregowy poseł Kaczyński! To głosowanie kończy absurdalną sprawę, by karać posłankę lub posła za słowa wypowiedziane z mównicy. Dziękuję za wsparcie!" - poinformowała w mediach społecznościowych Klaudia Jachira. 

W głosowaniu wzięło udział 412 posłów. Za uchyleniem immunitetu było tylko dwóch: Stanisław Bukowiec z Porozumienia i Mariusz Kałużny z PiS.

Czytaj więcej

PiS chce zmienić konstytucję. Koniec immunitetu sędziów i parlamentarzystów

Przeciw głosowało 391 w tym, 177 polityków PiS, m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Od głosu wstrzymało się 19 posłów, m.in. Jarosław Gowin, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki.

O pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnej wnioskował Instytut Analiz Środowiskowych. O wyrażenie zgody apelowano w związku z wypowiedzią posłanki PO. 

Jachira w Sejmie przekonywała, że myśliwi biorą udział w polowaniach, bo czerpią z tego satysfakcję.

Czytaj więcej

Joanna Scheuring-Wielgus bez immunitetu. Borys Budka się zrzeka

- Trzeba pamiętać, że myśliwi nie zabiją dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają, bo lubią, bo czerpią z tego chorą satysfakcję. I tego sadyści chcecie uczyć własne dzieci? - mówiła w kwietniu 2020 roku.