Dziambor: Najczęście nie zgadzałem się z wypowiedziami Korwin-Mikkego

Nie pełni już on (Janusz Korwin-Mikke red.) roli prezesa, ale nadal jest najważniejszą postacią w partii - mówił Artur Dziambor, poseł Konfederacji, prezes partii Wolnościowcy, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, komentując zmianę na stanowisku lidera partii KORWiN.

Publikacja: 17.10.2022 15:25

Artur Dziambor

Artur Dziambor

Foto: TV.RP.PL

Dziambor odniósł się do zmiany na stanowisku prezesa partii KORWiN - z Janusza Korwin-Mikkego zastąpił Sławomir Mentzen.

- Janusz Korwin-Mikke będzie pełnił teraz funkcję prezesa-założyciela, więc ma swoje honorowe stanowisko. Pamiętajmy, że to zawsze Janusz Korwin-Mikke nadawał i nadaje ton tej organizacji. Nie pełni już on roli prezesa, ale nadal jest najważniejszą postacią w partii - stwierdził poseł Konfederacji.

Konfederacja jest połączeniem różnych środowisk, które mają między sobą sporo różnic

Artur Dziambor, poseł Konfederacji, prezes partii Wolnościowcy

Prezes partii Wolnościowcy został następnie zapytany o to, czy nie widzi problem w poglądach swojego Korwin-Mikkego, z którym zasiada w jednym kole poselskim, dotyczących m.in. "ukrainizacji" Polski i podważania odpowiedzialności Adolfa Hitlera za holokaust.

- Z wieloma z nich miałem problem, m.in. dlatego powstali Wolnościowcy. Teraz pojawiło się wiele kontrowersyjnych kwestii (w wypowiedziach Korwin-Mikkego - red. red.) w związku z czym uznałem, że jednym sensownym wyjściem jest odejście od stołu, przy którym się tak często nie zgadzamy. Bo potem to ja musiałem tłumaczyć się za słowa prezesa i wyjaśniać co prezes miał na myśli. A trudno było mi się tłumaczyć, gdy najczęściej nie zgadzałem się z jego wypowiedziami - podkreślił polityk.

Czytaj więcej

Nowy szef partii KORWiN, stare podziały w Konfederacji

Dziambor stwierdził także, że w ramach Konfederacji występują różnice w poglądach, ale "nie są tak odległe jak w przypadku partii mainstreamowych i Konfederacji".

- Konfederacja jest połączeniem różnych środowisk, które mają między sobą sporo różnic. Szczęśliwie nie musimy się ze sobą we wszystkim zgadzać i możemy dalej ze sobą współpracować. Wbrew pozorom nasze kontakty z Januszem Korwin-Mikkem są lepsze teraz, niż gdy byłem jego wiceprezesem - zaznaczył poseł.

Polityka
Nie tylko Warszawa. Protesty także w innych miejscach w kraju
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Czarzasty: Zbudujemy dla wszystkich bezpieczny dom
Polityka
Wałęsa na Marszu 4 Czerwca: Podejrzewam, że tylu słuchaczy już mi się nie zdarzy
Polityka
Rafał Trzaskowski na Marszu 4 Czerwca: Chcemy Polski wolnej, demokratycznej, otwartej i europejskiej
Polityka
Donald Tusk na Marszu 4 Czerwca: Nie bójcie się, nikt nas dzisiaj nie zagłuszy
Polityka
Morawiecki: Nie znam szczegółów nowelizacji, którą zaproponował prezydent