Marek Kuchciński potwierdził, że otrzymał propozycję zastąpienia Michała Dworczyka na stanowisku szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów i się na nią zgodził.

Podkreślił przy tym, że decyzja, czy tę funkcję obejmie, zależy wyłącznie od premiera.

Czytaj więcej

Marek Kuchciński zastąpi Michała Dworczyka. Zostanie szefem Kancelarii Premiera

Premier z kolei zapewnił, że powierzenie byłemu marszałkowi funkcji szefa KPRM to jego "autorski pomysł". - Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli szefa kancelarii - mówił.

Morawiecki pytany był przez dziennikarzy, jakie cechy Marka Kuchcińskiego zdecydowały o jego wyborze, ale szef rządu nie sprecyzował tego w odpowiedzi.

- Bardzo, bardzo się cieszę, że pan marszałek chce się podjąć tej roli, że zdecydował się na pełnienie tej funkcji - przekonywał szef rządu - To jest niezwykle istotne dla mnie osobiście, bardzo ważne też, żeby w odpowiedni sposób na rok, ostatni rok przed wyborami, które będą bardzo ważne, byśmy mogli kontynuować naszą misję, żebyśmy wygrali trzecią kadencję.

Morawiecki zapowiedział, że z nowym szefem kancelarii będzie tak dzielić się obowiązkami, aby " jak najlepiej przygotować nasz rząd do kwestii kryzysowych, które nadchodzą".