Kaleta o Kowalskim: Ekspresyjny, kontrowersyjny, ma kompetencje

Janusz Kowalski nie kpił z pana premiera, Janusz Kowalski konsekwentnie mówił o pewnych zagrożeniach związanych z polityką energetyczną UE, mówił o zagrożeniu dla polskiej energetyki - mówił w rozmowie z RMF FM wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta.

Publikacja: 22.09.2022 09:14

Sebastian Kaleta

Sebastian Kaleta

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Kaleta był pytany o kwalifikacje Janusza Kowalskiego do zajęcia stanowiska wiceministra rolnictwa odpowiedzialnego za przetwórstwo.

- Rynek przetwórstwa i obrót towarami spożywczymi jest zbliżony do praw ekonomii .Janusz Kowalski, w tych czasach, które są trudniejsze dla rolnictwa niż kilka lat wcześniej, ponieważ rolnictwo zostało wprzęgnięte w unijną politykę klimatyczną i pewne problemy energetyczne, które są na polskiej wsi również, w związku z kryzysem... Janusz Kowalski jest akurat osobą, która ma akurat w tym obszarze bardzo duże kompetencje i będzie niewątpliwie wsparciem dla premiera (Henryka) Kowalczyka - odparł.

Czytaj więcej

Michał Kołodziejczak dał Januszowi Kowalskiemu kredki. "Żeby rysował pola i traktory"

- Janusz Kowalski, gdy będą robione rankingi tej kadencji Sejmu, ma dużą szansę, by być na czele rankingów najbardziej wyrazistych posłów tej kadencji. Jest ekspresyjny, kontrowersyjny, charakterystyczny, politycy opozycji nie pałają do niego sympatią - dodał Kaleta.

A czy powoływanie do rządu Kowalskiego, którego premier Mateusz Morawiecki odwołał kilkanaście miesięcy temu ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych za krytykę polityki unijnej szefa rządu nie jest formą drwienia z szefa rządu przez Solidarną Polskę?

Czytaj więcej

Nieoficjalnie: Kurski nie wejdzie do rządu. Powód? Taśma

- Janusz Kowalski nie kpił z pana premiera, Janusz Kowalski konsekwentnie mówił o pewnych zagrożeniach związanych z polityką energetyczną UE, mówił o zagrożeniu dla polskiej energetyki. Janusz Kowalski nie trollował premiera Morawieckiego, Janusz Kowalski ostrzegał przed skutkami pewnych decyzji - przekonywał Kaleta.

Kowalski nie trollował premiera Morawieckiego

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości

A czy Jacek Kurski może zająć stanowisko ministra cyfryzacji w rządzie, o czym informowały niedawno media?

- Akurat tutaj piłka jest po stronie PiS, ponieważ nie jest to obszar, za który odpowiadamy. Niemniej jeśli pyta mnie pan o opinię, czy taką funkcję mógłby pełnić, uważam, że jak najbardziej ma kompetencje, by taką funkcję pełnić - odparł wiceminister sprawiedliwości.

Polityka
Morawiecki: Nie znam szczegółów nowelizacji, którą zaproponował prezydent
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Dymisja szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Polityka
Prezydent chce zmienić "lex Tusk" po czterech dniach. Posłanka: Nie wiedział, co podpisuje?
Polityka
Duda proponuje nowelizację "lex Tusk". Opozycja: Rekordy tchórzostwa i żenady
Polityka
Polska 2050 wskazała szefową sztabu wyborczego
Polityka
Piskorski: PiS zdecydował się na "lex Tusk" z głupoty