Rosyjskie władze więzienne ingerowały w przygotowanie obrony przez Nawalnego i komunikację z jego prawnikiem - powiedział Price. Powiedział również, że Nawalny był wielokrotnie umieszczany w izolatkach za drobne wykroczenia.

Price powiedział, że traktowanie Nawalnego jest "dowodem politycznie umotywowanego prześladowania" i powtórzył amerykańskie wezwania do natychmiastowego uwolnienia lidera opozycji.

Czytaj więcej

Michaił Chodorkowski wzywa Rosjan do "zbrojnego oporu"

Nawalny, największy krytyk prezydenta Władimira Putina w Rosji, odsiaduje wyrok ponad 11 lat po tym, jak został uznany za winnego naruszenia zasad zwolnienia warunkowego, oszustwa i zarzutów o obrazę sądu. Twierdzi on, że wszystkie zarzuty przeciwko niemu zostały sfabrykowane jako pretekst do stłumienia sprzeciwu i udaremnienia jego ambicji politycznych.

W czwartek Nawalny powiedział, że władze więzienne pozbawiają go praw, a wszelka korespondencja z jego zespołem prawnym podlega trzydniowej kontroli przez pracowników więzienia. 

Pisząc na Twitterze, gdzie Nawalny zamieszczał posty za pośrednictwem swoich prawników, przeciwnik Kremla poinformował, że administratorzy więzienia odmówili mu podania przyczyn takiego postępowania.