Premier Finlandii przeprasza za "niestosowne" zdjęcie wykonane w jej rezydencji

Sanna Marin, premier Finlandii i przewodnicząca fińskich socjaldemokratów, przeprosiła za "niestosowne" zdjęcia i nagrania, wykonane przez jej przyjaciół w czasie przyjęcia w oficjalnej rezydencji szefowej fińskiego rządu.

Publikacja: 23.08.2022 15:04

Sanna Marin

Sanna Marin

Foto: AFP

Zdjęcia i nagrania są rozpowszechniane od rana we wtorek w mediach społecznościowych. Marin nie pojawiła się na tych zdjęciach i nagraniach, ale przyznała, że zostały zrobione w czasie przyjęcia w rezydencji szefowej rządu po festiwalu muzycznym na początku lipca. 

Czytaj więcej

W organizmie premier Finlandii nie było śladu narkotyków

Występując przed dziennikarzami po przemówieniu na dorocznym spotkaniu ambasadorów Finlandii w Helsinkach, szefowa rządu wyjaśniła, że zaprosiła przyjaciół do swojej rezydencji, by "skorzystali z sauny, popływali i spędzili trochę czasu razem".

- Moim zdaniem to zdjęcie jest nieodpowiednie. Przepraszam za to, takie zdjęcie nie powinno zostać zrobione - powiedziała szefowa rządu

To kolejny w ostatnich dniach wyciek prywatnych materiałów związanych z Marin

Zdjęcie za które przeprasza Marin przedstawia dwie skąpo ubrane kobiety, które całują się trzymając tabliczkę z napisem "Finlandia" przed piersiami jednej z nich. Na zdjęciu nie ma fińskiej premier.

Zdjęcie miało zostać wykonane przed jedną z łazienek dla gości w rezydencji fińskiej premier.

Czytaj więcej

Premier Finlandii: Jesteśmy gotowi na sankcje, nawet jeśli ceny energii wzrosną

Marin podkreśliła też, że zdjęcie zostało wykonane w czasie spotkania prywatnego. Zapewniła też, że podczas organizacji spotkania z przyjaciółmi dochowała wszystkich reguł bezpieczeństwa, a nazwiska wszystkich gości zostały przekazane funkcjonariuszom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo rezydencji premier.

- Korzystaliśmy z sauny i ogrodu, nie spędzaliśmy czasu w środku rezydencji, chociaż korzystaliśmy z łazienek dla gości - przyznała Marin.

To kolejny w ostatnich dniach wyciek prywatnych materiałów związanych z Marin. W ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak premier tańczy i śpiewa w czasie zabawy z przyjaciółmi. Marin przyznała, że w czasie zabawy spożywała alkohol.

USA
Donald Trump usłyszał 37 zarzutów. Tajne dokumenty trzymał w sypialni i pod prysznicem
Polityka
Kiedy na Białoruś trafi broń jądrowa? Putin podał termin
Polityka
Ambasador Brzeziński: Rosyjska inwazja na Ukrainę jest „strategiczną porażką”
Polityka
Hiszpania: Polityk nazwała rywala "żydowskim nazistą". "Nie ma nic do Żydów"
Polityka
Donald Trump oskarżony w sprawie o nielegalne przechowywanie tajnych dokumentów