Reklama

Bartosz Kownacki zestawia agencję Moody's z jury Eurowizji

- Jeśli chodzi o analityków mam bardzo ambiwalentne podejście. Wczorajsza Eurowizja pokazała, że nasz kandydat (Michał Szpak - red.), gdyby brane było pod uwagę zdanie widzów, zająłby trzecie miejsce, a analitycy, znakomici specjaliści doprowadzili do tego, że był przedostatni (Michał Szpak zajął ostatecznie ósme miejsce po zsumowaniu głosów widzów i jury) - mówił w TVN24 wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Aktualizacja: 15.05.2016 11:48 Publikacja: 15.05.2016 11:34

Bartosz Kownacki zestawia agencję Moody's z jury Eurowizji

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

- To pokazuje jak działają zewnętrzne agencje - dodał Kownacki. Wiceszef MON w ten sposób zdystansował się od decyzji Agencji Moody's, która w nocy z 13 na 14 maja utrzymała rating Polski, ale obniżyła perspektywę dla naszego kraju do poziomu perspektywy negatywnej. Może być to zapowiedź obniżenia ratingu w najbliższej przyszłości.

- Skoro agencje tak źle nas oceniają, to dlaczego 2/3 obligacji, które miały być umieszczone na rynku w tym roku zostały już rozdysponowane. Liczy się rzeczywistość a nie rating - dodał Kownacki.

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Reparacje. Kaczyński oburzony deklaracją Tuska. „Aż nie chce się wierzyć!”
Polityka
Dymisja w rządzie. Odchodzi wiceszef MSWiA
Polityka
Niebezpieczne związki Mariana Banasia. Wystąpił w kanale oskarżonego o szpiegostwo
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
Waldemar Żurek o Zbigniewie Ziobrze: Jest w pułapce i robi dobrą minę do złej gry
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama