Sienkiewicz: Kaczyński wróci do objazdu kraju? Będziemy świadkami jeszcze większego teatru

Objazd kraju przez prezesa PiS był „próbą przykrycia skutków własnych rządów” - ocenił Bartłomiej Sienkiewicz. - Stało się dokładnie odwrotnie. Przez ten wyjazd różnica między stanem faktycznym a stanem rządowej propagandy wybuchła Kaczyńskiemu w twarz - stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej.

Publikacja: 30.07.2022 20:42

Sienkiewicz: Kaczyński wróci do objazdu kraju? Będziemy świadkami jeszcze większego teatru

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

O tym, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przerywa objazd Polski, media poinformowały w piątek. Informację o powodzie tej przerwy przekazał w rozmowie z TVN24 sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski.

Poseł PiS przekazał, że w związku z zaplanowanym urlopem Kaczyński wznowi swoje spotkania we wrześniu.

Czytaj więcej

Jarosław Kaczyński przerywa objazd kraju. Prezes PiS udaje się na urlop

Według Bartłomieja Sienkiewicza „Jarosław Kaczyński skonfrontował się z realnym gniewem, który jest gniewem Polaków, którzy nie są zwolennikami PiS-u i przerwał ten wyjazd". - Okazało się, że większość tych Polaków nie życzy sobie w swoich miejscowościach Jarosława Kaczyńskiego i taki był powód przerwania tego - mówił w sobotę w TVN24.

- Jestem jak najdalszy od tego, żeby uważać, że Jarosław Kaczyński jest takim poczciwym, starszym panem, który nie wie, co się w Polsce dzieje i jest w szoku, że jest drogo albo że ludzie są niezadowoleni - powiedział poseł PO. Jego zdaniem „wszystko można o Jarosławie Kaczyńskim powiedzieć, ale na pewno nie to, że sobie nie zdaje sprawy ze skutków własnych rządów". - A skutki są coraz bardziej dramatyczne. Ten objazd był próbą przykrycia tych skutków, a stało się dokładnie odwrotnie. Przez ten wyjazd różnica między stanem faktycznym a stanem rządowej propagandy wybuchła Kaczyńskiemu w twarz. I skończyła się jazda - stwierdził Sienkiewicz.

Były szef MSW dodał, że „szczerze wątpi, żeby Jarosław Kaczyński wrócił do tych wyjazdów”. - A jeśli wróci, to będziemy świadkami jeszcze większego teatru władzy niż do tej pory i skutki będą bardzo podobne jak teraz: oburzenie i wyśmiewanie się z pewnej nieudolności i pychy władzy - ocenił.

Polityka
Departament Stanu USA "zaniepokojony" ustawą "lex Tusk"
Polityka
Dwa scenariusze dla darmowych leków
Polityka
Prezydent podpisuje "lex Tusk": Komisją PiS w Donalda Tuska
Polityka
Komisja mobilizuje i konsoliduje opozycję przed 4 czerwca
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Polityka
Sondaż: PiS ma szansę na większość tylko z Konfederacją
Polityka
Prezydent o Donaldzie Tusku: Są granice pazerności na pieniądze