Sondaż został przeprowadzony w dniach 10-12 maja metodą CATI na reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych Polaków. Z badania wynika, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość (35 proc.). Poparcie dla formacji kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego wzrosło, w porównaniu z sondażem z marca, o 1 punkt procentowy. Na drugim miejscu z wynikiem 26 proc. (wzrost o 2 pkt.) znalazła się Koalicja Obywatelska.

Do 13 proc. (o 1 pkt.) wzrosło poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Z badania wynika, że Lewica może liczyć na 9 proc. głosów (wzrost o 4 pkt.), a Konfederacja na 7 proc. (spadek o 4 pkt.).

Czytaj więcej

Sondaż CBOS: Poparcie dla PiS większe niż dla KO, Polski 2050, Lewicy i PSL łącznie

Według sondażu, pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - PSL popiera 4 proc. ankietowanych, Porozumienie Jarosława Gowina - 0 proc. Niezdecydowani stanowili 6 proc. badanych (spadek o 4 pkt. proc.).

Wyniki sondażu zostały przez OKO.press podane na podstawie deklaracji dwóch grup ankietowanych - tych, którzy mówią, że "zdecydowanie" (55 proc.) lub "raczej" (11 proc.) wezmą udział w wyborach. Portal podał, na podstawie uwzględniającego podział mandatów dla komitetów wyborczych na poziomie okręgów wzoru "przygotowanego przez analityka Leszka Kraszynę", że według rezultatów sondażu PiS dysponowałby w Sejmie 205 mandatami, KO - 134, Polska 2050 - 61, Lewica - 36, Konfederacja - 23, mniejszość niemiecka - 1.