Rada Mediów Narodowych zdecydowała we wtorek, że Jacek Kurski straci fotel szefa TVP. Po interwencji prezesa PiS odzyskał go, o czym pisaliśmy w "Rzeczpospolitej".

- Niezależność tej rady (Rady Mediów Narodowych - red.) jest wątpliwa. Jeżeli pierwsza decyzja była podjęta w sposób przemyślany i stanowczo ogłoszona, co stało się przez 3 godziny? Nagle ta decyzja stała się nieważna, straciła sens? - zastanawiał się w programie #RZECZoPOLITYCE Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.

Dodał, że jest zdziwiony działaniami Rady, zwłaszcza, że zna Krzysztofa Czabańskiego. - Czabańskiego uważam za osobę z bardzo twardym kręgosłupem - powiedział Halicki. - Nie podoba mi się styl powołania Rady Mediów, jej skład, który nie sugeruje niezależności, tylko polityczny nadzór. To kabaret - dodał poseł PO.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział dziś, że Prawo i Sprawiedliwość przedstawi propozycję nowych rozwiązań ustawowych ws. Trybunału Konstytucyjnego.

- Widać, że PiS ma kłopot z Trybunałem - ocenił Andrzej Halicki. Pytany o zapowiadaną kolejną ustawę Prawa i Sprawiedliwości ws. TK odpowiedział, że trwa nieustająca praca nad tym, żeby sparaliżować TK. - Tak zwane ustawy naprawcze tak naprawdę dają efekt paraliżowania TK - powiedział poseł PO.

Pytany o to, czy Platforma Obywatelska zawarła tajny pakt z Trybunałem, Andrzej Halicki odpowiedział, że to "kłamstwo i pomówienie". - Dobrze byłoby się wycofać z tego typu oskarżeń - dodał, mając na myśli słowa marszałka Senatu, który uważa, że PO wiedziała o terminie wyroku TK ws. nowej ustawy o Trybunale.