Ujazdowski może stracić stanowisko podczas sobotniej rady politycznej PiS - pisze Newsweek.pl, powołując się na swoich informatorów w partii rządzącej. W sobotę PiS ma wybrać nowe kierownictwo - komitet polityczny i wiceprezesów.

Twierdzą oni, że Ujazdowski naraził się prezesowi Kaczyńskiemu otwarcie krytykując linię partii wobec TK, namawiając do publikacji nieopublikowanych do dziś wyroków i przyjęcia ślubowania od trzech sędziów legalnie wybranych przez poprzedni Sejm.

Ujazdowski krytykował również prokuraturę za wszczęcie postępowania wobec prezesa TK, prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Postępowanie europosła PiS już w marcu krytykował Kaczyński, który zastrzegał, że inicjatywy Ujazdowskiego nie były z nim konsultowane.

Jak pisze Newsweek, z tego powodu właśnie Kazimierz Michał Ujazdowski może stracić stanowisko w kierownictwie PiS. Jak twierdzi informator tygodnika, Ujazdowskiego właściwie powinno się z partii wyrzucić, "ale nie ma sensu robić z niego męczennika".  Dodaje też, że w sobotę może dojść do zmian również w komitecie politycznym PiS, który może opuścić m.in. rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Jego miejsce ma zająć rzeczniczka klubu parlamentarnego Beata Mazurek.