Reklama
Rozwiń

Wiceminister obrony Tomasz Szatkowski w "Foreign Policy": Liczymy na wzmocnienie NATO przez Trumpa

Polska liczy, że Donald Trump wzmocni Sojusz Północnoatlantycki - mówi podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski w rozmowie z "Foreign Policy", amerykańskim dwumiesięcznikiem poświęconym sprawom międzynarodowym.

Aktualizacja: 07.01.2017 10:51 Publikacja: 07.01.2017 10:35

Wiceminister obrony Tomasz Szatkowski w "Foreign Policy": Liczymy na wzmocnienie NATO przez Trumpa

Foto: US DOD

Szatkowski stwierdza, że inicjatywy podjęte przez Baracka Obamę mogą być niewystarczające do powstrzymania Rosji i dlatego Polska liczy, że za projektami tymi pójdzie "więcej strategii", tak aby nie były one wyrazem "politycznej symboliki", ale raczej "wojskowej konieczności".

Polski wiceminister obrony narodowej stwierdza np. że stała obecność żołnierzy NATO na terenie Polski, a także Krajów Bałtyckich byłaby korzystniejsza dla bezpieczeństwa, podobnie jak rozmieszczenie większej liczby żołnierzy NATO w tym regionie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Hołownia o nocnym spotkaniu z Kaczyńskim: Nie czuję się zdrajcą, nie zamierzam knuć
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Polityka
Wiemy, co Polacy uważają o Hołowni po spotkaniu z Kaczyńskim. Wyniki sondażu
Polityka
Prof. Dudek wskazał początek politycznego końca Hołowni. „Mógł z Tuskiem tworzyć duumwirat”
Polityka
Rekonstrukcja rządu przesunięta. Włodzimierz Czarzasty: to na wniosek Szymona Hołowni
Polityka
Co dalej z deregulacją? Mariusz Filipek o rządzie i przedsiębiorcach