W sondażu Pollster dla Se.pl i Nowa TV, Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z poparciem 33 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce na podium zajmuje Platforma Obywatelska, z 27 pkt. proc. poparcia. Na trzecim miejscu uplasowało się ugrupowanie Pawła Kukiza, na które zdecydowanych jest oddać głos 13 proc. ankietowanych.

Gdyby sondaż miał odzwierciedlać aktualny skład Sejmu, w ławach poselskich zasiedliby jeszcze posłowie SLD, którzy uzbierali 11-procentowe poparcie.

Do Sejmu weszłaby jeszcze tylko Nowoczesna z poparciem na poziomie 8 proc.

Poza parlamentem znalazłyby się: Razem - 4 proc, PSL - 3 proc., Wolność - 1 proc. 

Wyniki sondażu oceniał dla jego zleceniodawców politolog prof. Rafał Chwedoruk. Jego zdaniem przy Prawie i Sprawiedliwości wciąż trwa jego twardy elektorat, ale różnice między PiS a PO nie będą już tak duże jak po wyborach. I choć najważniejsze role na politycznej scenie wciąż będą odgrywać PiS i PO, to obie partie muszą zwrócić uwagę na ugrupowanie Kukiz'15, które rośnie w siłę dzięki głosom młodych ludzi.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 20-21.04.2017 roku na próbie 1007 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.