O dymisji wiceministra z Solidarnej Polski poinformował w sobotę rano w RMF FM wicepremier Jacek Sasin. - Na moim biurku leży już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego dymisja ministra (Janusza) Kowalskiego, także jeszcze dzisiaj pan minister tę dymisję otrzyma - powiedział minister aktywów państwowych.

Dowiedz się więcej: Sasin: Premier podpisał dymisję wiceministra Kowalskiego

Wicepremier nie chciał tłumaczyć powodów dymisji wiceministra. - Ale myślę, że nie jest dla nikogo tajemnicą, że jest tutaj duża różnica poglądów pomiędzy większością rządu - zauważył, wskazując w szczególności kwestię polityki energetycznej.

„Kończę pracę w rządzie. Kontynuuję nadal pracę dla Polski” - skomentował na Twitterze te doniesienia Janusz Kowalski.

„Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020. Sprzeciwiam się transformacji energetycznej, niekontrolowanej dekarbonizacji i wysokim cenom energii i ciepła oraz uzależnieniu od rosyjskiego gazu” - napisał odchodzący wiceminister.

Kowalski podziękował też za współpracę ministrowi Sasinowi - „szczególnie na polu przygotowania największej od 20 lat reformy Kodeksu spółek handlowych” oraz wiceministrom: Maciejowi Małeckiemu, Arturowi Soboniowi, Andrzejowi Śliwce i Zbigniewowi Gryglasowi.