Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie mówił na temat ograniczeniu luki VAT-owskiej. Porównywał działania podjęte przez rząd Prawa i Sprawiedliwości do poprzednich rządów PO-PSL.

- Bardzo wyraźnie widać było to, że część mediów, kierowanych z zagranicy, należących do zagranicy, wraz z częścią opozycji postanowiło zagrać bardzo ciekawie - mówił. Premier nawiązywał do wyemitowanego na antenie TVN24 reportażu.

- Postanowili raz jeszcze posłużyć się opozycyjnym kłamstwem VAT-owskim. Postanowili pokazać, że to w czasach Platformy Obywatelskiej cokolwiek dobrego się tutaj działo a my nie naprawiliśmy finansów publicznych państwa - dodał Morawiecki.

- Warto zajrzeć do statystyk podatkowych, warto zajrzeć rok po roku, jak wyglądała sytuacja ściągalności podatku VAT - mówił premier.

- W czasach Platformy Obywatelskiej bandyci w białych kołnierzykach, z teczką, kradli na potęgę podatek VAT - kontynuował. 

- W czasach rządów Zjednoczonej Prawicy obniżyliśmy VAT na kilkaset artykułów. Poprzez uszczelnienie, poprzez pogonienie mafii VAT-owskich wpływy do budżetu wzrosły o prawie 50 proc. - przekonywał.

Wystąpienie premiera skomentowali politycy opozycji. "JE Mateusz Morawiecki pochwalił się, że uszczelnił system ściągania VAT-u i ściągnął do Skarbu o 60 mld zł więcej. Lewicowa opozycja podniosła wrzask, że Premier kłamie. P. Premier powiedział prawdę. Obrabował nas z 60 miliardów - co widzi każdy, kto popatrzy na ceny w sklepach" - napisał Janusz Korwin-Mikke.

"D. Tusk, gdy wyjeżdżał do Brukseli powiedział, że musi zbudować wiedzę z zakresu bankowości i ekonomii. Mafie vatowskie doskonale wiedziały, że wasze rządy to wielki baner o treści "zapraszamy mafie VAT do Polski". Mateusz Morawiecki o swoich czasach, jako doradcy premiera. Szczery - skomentował Marek Belka.

"Morawiecki stracił większość w Sejmie, wiec krytykuje opozycje i opowiada banialuki, wraca narracja przez 8 lat, a zapominają o swoich 5 latach, o wszystkich aferach PIS. Próbuje ratować swoją skórę, nie uda się" - uważa Robert Kropiwnicki.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

W Sejmie na mównicę wyszedł właśnie premier Morawiecki i rozpaczliwie tłumaczy się z zarzutów TVN24 dotyczących mafii VAT. Jakbym słyszał Beatę Szydło: „za co chcecie mnie odwołać” - wspomniał Jan Grabiec.

"Andrzej Duda przeganiał kierowców na drodze. Mateusz Morawiecki wbija się na trybunę przerywając głosowania, żeby sprzedać swoją propagandę o podatkach. Ta władza dobra jest tylko w rozpychaniu się" - uważa Maciej Gdula.

"Takie premier Morawiecki wdrożył instrumenty, że do dziś nie ma 70 mln zł w ministerstwie zdrowia za niedostarczone respiratory!" - napisał Dariusz Joński.

"Premier Morawiecki wchodzi nagle na mównicę i zaczyna atakować media oraz opozycję. Dopiero po paru minutach okazuje się, że kogoś zabolało wytknięcie prawdy o ich kłamstwie VATowskim. Niezbyt ciekawy seans propagandy" - napisała Małgorzata Tracz.

"Premier wygłosił znane wszystkim hasła, popolemizował z mediami i w momencie kiedy zaczął się punkt obrad o regulacji systemu bankowego natychmiast wyszedł. Referujący tę sprawę poseł PIS nie potrafi nawet prawidłowo odczytać skrótu nazwy dyrektywy UE ws. banków, którą rząd wdraża" - ocenił Krzysztof Bosak.

"Premier Morawiecki właśnie się przyznaje do tego, że był całkowicie nieudolny także jako doradca premiera Tuska" - skomentował Miłosz Motyka.