Michał Woś: Wczoraj odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą

- Wczoraj odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego z panem prezesem Zbigniewem Ziobrą - mówił w TVN24 wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski, Michał Woś.

Aktualizacja: 02.03.2021 07:39 Publikacja: 02.03.2021 07:26

Michał Woś: Wczoraj odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

- Nasi słuchacze są osobami świadomymi politycznie, wiedzą, że jest to stara zagrywka, że się jakiegoś posła z tylnych ław wysyła do mówienia ostrych rzeczy - tak Woś skomentował słowa wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, który zapowiadał, że Solidarna Polska "dostanie po łapie" za to, że w Sejmie zagłosowała z opozycją ws. wniosku o przedstawienie przez wicepremiera Piotra Glińskiego informacji ws. procedury wypłat świadczeń w ramach Funduszu Wsparcia Kultury.

- Dziwię się, że pan marszałek przyjął taką rolę. Spuszczamy na to zasłonę milczenia. Nam chodzi o program, o wartości - dodał.

- Stanowiska, personalia są wtórne. Naprawdę chodzi o najwyższe wartości - mówił Woś komentując odwołanie, wbrew stanowisku Solidarnej Polski, wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego.

- Fakty są takie, że wczoraj odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego z panem prezesem Zbigniewem Ziobrą. Mieliśmy okazję przypomnieć nasz wspólny program, to o co walczymy, żeby decyzje zapadały w Warszawie, a nie Brukseli - mówił wiceminister sprawiedliwości.

- Jesteśmy za tym, żeby realizować wspólny program, wspólnie głosować - kontynuował Woś dodając, że we wspomnianym wcześniej głosowaniu w Sejmie ws. informacji wicepremiera Piotra Glińskiego "nie było dyscypliny".

Mówiąc o spotkaniu Kaczyński-Ziobro Woś podkreślał, że prezesi "wyjaśnili sobie ostatnie nieporozumienia".

- 99,9 proc. głosowań głosujemy tak samo (jak PiS), bo realizujemy program wartościowy dla Polaków - mówił również wiceminister sprawiedliwości.

- Gdybyśmy się ze wszystkim zgadzali tworzylibyśmy jedną partię - zaznaczył polityk Solidarnej Polski.

- To decyzja PiS kogo desygnuje na premiera, jako partii większościowej. My zachowujemy prawo do oceny pewnych działań, pewnych zachowań i pewnych decyzji - tak z kolei Woś odpowiedział na pytanie czy Mateusz Morawiecki, który - zdaniem Solidarnej Polski - powinien był zawetować unijny budżet i Fundusz Odbudowy - powinien pozostać premierem rządu.

- Uważamy, że Zjednoczona Prawica to najlepszy projekt polityczny, ale nic nie trwa wiecznie - mówił Woś pytany o to, czy Solidarna Polska mogłaby znaleźć się w opozycji. - Odpowiedzialni politycy muszą brać każdy scenariusz pod uwagę - dodał.

Polityka
Posłanka odchodzi z Nowej Lewicy. "Niezwykle trudna dla mnie decyzja"
Polityka
Na Facebooku znów pojawi się profil Konfederacji
Polityka
Polski rząd reaguje na decyzję KE ws. lex Tusk. "W Polsce były rosyjskie wpływy"
Polityka
Donald Tusk zapowiada manifestacje w kolejnych miastach
Polityka
UE wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z lex Tusk