- Nasi słuchacze są osobami świadomymi politycznie, wiedzą, że jest to stara zagrywka, że się jakiegoś posła z tylnych ław wysyła do mówienia ostrych rzeczy - tak Woś skomentował słowa wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, który zapowiadał, że Solidarna Polska "dostanie po łapie" za to, że w Sejmie zagłosowała z opozycją ws. wniosku o przedstawienie przez wicepremiera Piotra Glińskiego informacji ws. procedury wypłat świadczeń w ramach Funduszu Wsparcia Kultury.

- Dziwię się, że pan marszałek przyjął taką rolę. Spuszczamy na to zasłonę milczenia. Nam chodzi o program, o wartości - dodał.

- Stanowiska, personalia są wtórne. Naprawdę chodzi o najwyższe wartości - mówił Woś komentując odwołanie, wbrew stanowisku Solidarnej Polski, wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego.

- Fakty są takie, że wczoraj odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego z panem prezesem Zbigniewem Ziobrą. Mieliśmy okazję przypomnieć nasz wspólny program, to o co walczymy, żeby decyzje zapadały w Warszawie, a nie Brukseli - mówił wiceminister sprawiedliwości.

- Jesteśmy za tym, żeby realizować wspólny program, wspólnie głosować - kontynuował Woś dodając, że we wspomnianym wcześniej głosowaniu w Sejmie ws. informacji wicepremiera Piotra Glińskiego "nie było dyscypliny".

Mówiąc o spotkaniu Kaczyński-Ziobro Woś podkreślał, że prezesi "wyjaśnili sobie ostatnie nieporozumienia".

- 99,9 proc. głosowań głosujemy tak samo (jak PiS), bo realizujemy program wartościowy dla Polaków - mówił również wiceminister sprawiedliwości.

- Gdybyśmy się ze wszystkim zgadzali tworzylibyśmy jedną partię - zaznaczył polityk Solidarnej Polski.

- To decyzja PiS kogo desygnuje na premiera, jako partii większościowej. My zachowujemy prawo do oceny pewnych działań, pewnych zachowań i pewnych decyzji - tak z kolei Woś odpowiedział na pytanie czy Mateusz Morawiecki, który - zdaniem Solidarnej Polski - powinien był zawetować unijny budżet i Fundusz Odbudowy - powinien pozostać premierem rządu.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

- Uważamy, że Zjednoczona Prawica to najlepszy projekt polityczny, ale nic nie trwa wiecznie - mówił Woś pytany o to, czy Solidarna Polska mogłaby znaleźć się w opozycji. - Odpowiedzialni politycy muszą brać każdy scenariusz pod uwagę - dodał.