Paweł Kukiz był w Polsat News pytany, czy nie uważa, że nadchodzi dla niego czas powrotu do kariery muzycznej, bowiem ostatnie sondaże nie uwzględniają kierowanej przez niego formacji. - To, czy ugrupowanie jest w badaniach, czy nie, to już zależy od sondażowni, to podstawowa sprawa - odparł.

- Poza tym, żeby samemu móc zlecić badania trzeba mieć pieniądze. Tutaj niestety czuję się oszukany przez Polskie Stronnictwo Ludowe, które przed wyborami obiecywało partycypację w tych środkach subwencyjnych - nie na zasadzie takiej, żeby mi je przekazać, ale że będą one wykorzystywane na wskazane przeze mnie cele, które mieszczą się w zadaniach statutowych Polskiego Stronnictwa Ludowego, czyli np. na promowanie idei jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów, państwa obywatelskiego - mówił Paweł Kukiz.

Wymieniając kwotę blisko 5 mln zł poseł dodał, że PSL nie wywiązało się ze zobowiązań.

Kukiz rozmawiał z Kaczyńskim

Dopytywany, z kim pójdzie do wyborów za 2,5 roku Kukiz odpowiedział, że nie wie. - Pójdę z tymi, którzy będą skłonni wprowadzić moje postulaty - właściwie nawet nie moje - brytyjskie, demokratyczne, postulaty demokratycznego świata - zaznaczył. - Ważna jest determinacja i zrozumienie, że te zmiany są bezwarunkowo konieczne - podkreślił.

Kukiz'15 postuluje m.in. wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. Przed miesiącem Paweł Kukiz rozmawiał na ten temat z prezydentem Andrzejem Dudą. We wtorek powiedział, że przed tygodniem rozmawiał także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który - według relacji Kukiza - wyraził zainteresowanie sprawą.

- Prezes uważa, że jest to instytucja, która przysłużyłaby się przyspieszeniu postępowań, odciążyłaby sądy od drobnych spraw - powiedział. - Jest wielka nadzieja; kropla drąży skałę - dodał.

Dopytywany o spotkanie z prezesem PiS lider Kukiz'15 przekazał, że rozmawiał m.in. o zmianie ordynacji wyborczej. - Badam, czy partia władzy jest skłonna postulaty, z którymi przyszedłem do parlamentu, uwzględnić w swoim programie "nowego ładu" - zadeklarował.

"Jakie ma znaczenie, czy to szczepionka rosyjska, pakistańska?"

W Polsat News poseł był też pytany, czy szczepionkę przeciw COVID-19 przyjąłby w ciemno bez względu na kraj, w którym została ona stworzona. - W ciemno wziąłem kilkanaście szczepionek będąc jeszcze wiceprzewodniczącym komisji służb specjalnych w związku z różnymi wyjazdami - odparł.

- Nie wiem czy w ciemno, czy w nie w ciemno. Jeżeli szczepionki przechodzą test, próby, to jakie ma znaczenie, czy to jest szczepionka rosyjska, pakistańska, amerykańska czy jakakolwiek inna? Jeżeli się sprawdza, jest bezpieczna, to oczywiście natychmiast bym przyjął tę szczepionkę choćby po to, by mieć komfort poruszania się po kraju, którego nie mam już od półtora roku - dodał zaznaczając, że lubi przebywać wśród ludzi i z nimi rozmawiać, a przez koronawirusa "wszystko to jest wykluczone".

Paweł Kukiz podkreślił, że szczepienia przeciw COVID-19 nie mogą być przymusowe.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ