Informację w tej sprawie podał lokalny portal echodnia.pl. - Jestem kielczanką i jak każdy kielczanin z troską patrzę na bieżącą sytuację w Kielcach oraz przyszłość miasta. Szczerze mówiąc, poważnie zastanawiam się, czy to nie jest odpowiedni moment do tego, bym swoją wiedzę o funkcjonowaniu samorządu oraz umiejętności menedżerskie oddała do dyspozycji kielczan – tłumaczyła Agnieszka Migoń w rozmowie z portalem.

Głośno o niej zrobiło się na początku sierpnia, gdy jej partner, poseł PiS Dominik Tarczyński zamieścił na Twitterze jej zdjęcia z wakacji, na których Migoń ma na sobie tylko bikini. "Takich temperatur nigdy na wakacjach nie mieliśmy! 42 stopnie! To wspaniały czas i chcemy się z Wami nim podzielić! Moja Aga '72 w formie" – napisał wówczas Tarczyński.

Krytykującym go internautom odpowiedział, że "chwalić" to się musi ktoś kto ma kompleksy. "Ja dziele się radością życia. Od lat. Żoną nie w bikini, a w worku pokutnym można się 'chwalić'" – stwierdził.

Jak podaje echodnia.pl Agnieszka Migoń od lat działa w biznesie. W dwóch największych kieleckich galeriach handlowych prowadzi salony z ubraniami prestiżowych marek kobiecych.

Jest także wieloletnim dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach oraz założycielem Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny, gdzie jako wolontariusz od 17 lat organizuje akcje charytatywne, podczas których zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin naszego regionu.

W 2011 roku Agnieszka Migoń dostała ofertę udziału w wyborach do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, ale odmówiła. Teraz wszystko wskazuje na to, że wystartuje w wyborach samorządowych w przyszłym roku.

- Przyznaję, że od dłuższego czasu wiele osób z różnych środowisk społecznych i politycznych przekonuje mnie do zaangażowania w działalność samorządową po stronie wykonawczej - zdradza Migoń w rozmowie z portalem echodnia.pl.

Przypomina też, że do tej pory zajmowała się doradztwem, szkoleniami, pozyskiwaniem pieniędzy dla samorządów z terenu województwa świętokrzyskiego, a w partnerstwie z wieloma samorządami rozwiązywała też lokalne problemy.

- Przez ponad 25 lat opracowaliśmy niezliczoną ilość strategii rozwoju gmin, programów rewitalizacji, studiów wykonalności i wielu innych dokumentów strategicznych, niezbędnych gminom do rozwoju. Mamy na tym polu bardzo duże doświadczenie i długą listę zakończonych sukcesem projektów – opowiada Agnieszka Migoń.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Zdradza też, że jeśli zdecyduje się na udział w wyborach, to najprawdopodobniej będzie kandydowała z bezpartyjnego komitetu, choć trwają rozmowy z parlamentarzystami jednej z partii. Partnerka posła PiS nie zdradza, czy chodzi o rządzące ugrupowanie.

Dyplomatycznie odpowiada, że nigdy nie łączy kwestii prywatnych z zawodowymi oraz polityką. - Jestem natomiast otwarta na wszelkie propozycje współpracy pod warunkiem ustalenia fundamentów programowych dla dobrej przyszłości Kielc – dodaje.

Zapowiedź startu Agnieszki Migoń w wyborach na prezydenta Kielc skomentował jej życiowy partner. – "Przyszła Pani Prezydent Kielc Agnieszka Migoń? Rozmowy trwają. Odważna wstępna decyzja. Odwaga się ceni!" - napisał Dominik Tarczyński na swojej stronie na Facebooku.