Reklama

Michał Wójcik: Musimy się bronić przed szaleństwem, które proponuje nam Unia Europejska

- Musimy chronić się przed wprowadzaniem rozwiązań, które za chwilę będą próbowali narzucić nam politycy Europy Zachodniej - powiedział Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, komentując zapowiedziane w czwartek zmiany w przepisach dotyczących adopcji.

Aktualizacja: 12.03.2021 20:06 Publikacja: 12.03.2021 19:53

Michał Wójcik: Musimy się bronić przed szaleństwem, które proponuje nam Unia Europejska

Foto: Fotorzepa/ Jakub Czermiński

qm

Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska chcą, aby przysposobienie było możliwe tylko dla małżeństw, ponieważ „dobro adoptowanego dziecka jest zapewnione wtedy, gdy trafia ono do małżeństwa”. Osoby samotne mogłyby zostać rodzicem adopcyjnym tylko w sytuacji, „kiedy nie ma innego sposobu na zapewnienie środowiska rodzinnego”.

W zapowiedzianym przez Ziobrę projekcie ustawy regulującej tę kwestię znalazł się również przepis o zakazie adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Mimo, że obecnie w polskim prawie nie ma przepisów, umożliwiających takim parom legalizację ich związków.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Dlaczego Adam Niedzielski nie miał ochrony? Były minister: Zabrali. MSWiA: Wygasła
Polityka
Kolejne kłopoty „Jaszczura”. Czy to Rodacy Kamraci mogą stać za pobiciem Adama Niedzielskiego?
Polityka
Co robić w razie wojny? Rząd roześle „Poradnik bezpieczeństwa” do wszystkich Polaków
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Polityka
Jacek Nizinkiewicz: Atak na Adama Niedzielskiego. Czy Karolowi Nawrockiemu nie przeszkadza mowa nienawiści?
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama