Polska prezydentowa nie dostaje w ogóle żadnej pensji, nie mówiąc o opłaceniu jej z budżetu składek ZUS. Warto na spokojnie wrócić do tej kwestii, zamiast stawiać pierwszą damę, prezydenta i jego kancelarię w sytuacji kompromitującej polskie państwo.

Przeczytaj » Ile powinna zarabiać pierwsza dama

- Jeżeli patrzy się na Agatę Dudę, to pytanie rodzi się dość jasne: za jaką pracę? - tak o propozycjach wypłacania wynagrodzenia Pierwszej Damie mówiła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Dowiedz się więcej » Pensja dla Agaty Dudy? Lubnauer: Za co?

Co czwarty ankietowany uważa, że należy przyznać pensję za wykonywanie obowiązków Pierwszej Damy. Ponad połowa badanych (55 proc.) jest jednak przeciwnikami tego pomysłu. Co piąty respondent nie ma zdania w tej sprawie.

- Częściej przeciwne temu pomysłowi są kobiety (56 proc.), osoby w wieku do 24 lat (66 proc.) oraz osoby o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (71 proc.). Tego zdania są też częściej badani o dochodzie od 3001 do 5000 zł (60 proc.) oraz ankietowani z miast od 200 do 500 tys. mieszkańców (61 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ