fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Pensja dla Agaty Dudy? Lubnauer: Za co?

tv.rp.pl
- Jeżeli patrzy się na Agatę Dudę, to pytanie rodzi się dość jasne: za jaką pracę? - tak o propozycjach wypłacania wynagrodzenia Pierwszej Damie mówiła w RMF FM Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Lubnauer przekonywała, że nie zauważa, by Pierwsza Dama angażowała się w życie publiczne w zakresie, który usprawiedliwiałby wypłacanie jej pensji.

Szefowa Nowoczesnej dodała, że można byłoby się zastanowić czy z budżetu państwa nie powinno się opłacać składek ZUS-owskich Pierwszej Damie. Jej zdaniem można byłoby też zastanowić się czy Pierwszej Damie nie należałoby umożliwić podejmowania pracy zarobkowej w czasie, gdy jej mąż pełni funkcję prezydenta.

Z kolei odnosząc się do kwestii ewentualnych podwyżek dla polityków zajmujących kierownicze stanowiska w państwie Lubnauer stwierdziła, że pensje polityków powinny być związane ze średnią krajową, tak aby politycy "mieli dodatkową motywacje, aby poprawiać jakość życia Polaków".

O wynagrodzeniach polityków zaczęło się mówić w kontekście kilkudziesięciotysięcznych nagród, które Beata Szydło przyznawała swoim ministrom, a także sobie w 2017 roku. Politycy PiS tłumaczyli wówczas, że jest to forma zrekompensowania ministrom niskich wynagrodzeń.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył już jednak, że do końca jego kadencji nagrody politykom nie będą przyznawane.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA