Giertych do Kuchcińskiego: Ogłoście protestujących uchodźcami

"Słusznie, że polecił Pan Straży Marszałkowskiej spuścić im łomot, bo zaraza (która jak wiadomo podąża zawsze za szczurami, brudem i smrodem) mogłaby za chwilę zarazić najlepszych z najlepszych, creme de la creme naszego Narodu-posłów PiS" - kpi w liście otwartym do Marka Kuchcińskiego, umieszczonym na swoim profilu na Facebooku, były wicepremier Roman Giertych.

Aktualizacja: 25.05.2018 17:10 Publikacja: 25.05.2018 17:00

Giertych do Kuchcińskiego: Ogłoście protestujących uchodźcami

Foto: Fotorzepa/ Michał Kolanko

arb

Giertych nawiązując do wczorajszej interwencji funkcjonariuszy straży marszałkowskiej, którzy nie pozwolili protestującym w Sejmie rodzicom osób niepełnosprawnych na wywieszenie za oknem budynku baneru z hasłem w języku angielskim informującym o toczącym się w Sejmie proteście. W czasie interwencji doszło do szarpaniny protestujących ze strażnikami. Po wszystkim na Twitterze pojawiło się zdjęcie Iwony Hartwich, jednej z protestujących, z siniakiem na ramieniu, który miał być wynikiem interwencji straży marszałkowskiej.

 

"Jednak myślę, że działania bohaterskiej Straży Marszałkowskiej mogą nie wystarczyć. Czas na działania stanowcze" - kontynuuje Giertych.

"Jeżeli pozwolimy na osłabienie morale tych posłów (PiS) - rycerzy, posłów herosów i posłanek-dam to kto powstrzyma napierające hordy opozycji?" - pyta były wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona.

"I dlatego Panie Marszałku czas działać! Skoro nie dało porównanie tych niepełnosprawnych i ich pazernych matek do szczurów, egoistów, przestępców to czas ogłosić ich uchodźcami! I wpuścić na 15 minut do Sejmu kiboli-patriotów. I będzie to tzw. ostateczne rozwiązanie, które uchroni naszych posłów przed przykrymi doznaniami" - podsumowuje Giertych.

"Po tym co Pan wyrabia nikt nie powinien podawać Panu ręki" - takim postscriptum były wicepremier kończy swój list.

Protestujący w Sejmie od ponad miesiąca rodzice osób niepełnosprawnych domagają się przyznania ich dzieciom świadczenia rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych miesięcznie. Rząd zaproponował w zamian świadczenia rzeczowe, wycenione na ok. 520 zł miesięcznie, na co jednak protestujący nie chcą przystać.

Pierwszy postulat protestujących, podniesienie renty socjalnej, został już przez rząd zrealizowany.

Polityka
Wybory prezydenckie 2025. Start Grzegorza Brauna to dobra wiadomość dla dwóch kandydatów - prognozuje politolog
Polityka
Zielony Ład? Nawrocki obiecuje referendum. „Sprawa egzystencjalna”
Polityka
Nowy sondaż partyjny. Na kogo w połowie stycznia zagłosowaliby Polacy?
Polityka
Roman Giertych teraz skorzysta na statusie podejrzanego, który tak kwestionował
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Polityka
Krzysztof Gawkowski: Rosyjskie służby "szukają Polaków". Chcą wpłynąć na wybory prezydenckie
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego