Prezydencki rzecznik Jiri Ovcacek poinformował, że prezydent opuścił Uniwersytecki Szpital Wojskowy  i udał się na zamek w Łanach, który jest jego oficjalną rezydencją.

- Na niedzielę o godz. 11-tej zaplanowana jest uroczystość mianowania nowego szefa rządu Petra Fiali, ale format ceremonii jest jeszcze rozważany - podał rzecznik.

77-letni prezydent Czech Milosz Zeman po raz pierwszy trafił do szpitala w dzień po wyborach parlamentarnych i przez ponad trzy tygodnie przebywał na oddziale intensywnej terapii, zanim został przeniesiony na oddział rekonwalescencji. Został wypisany ze szpitala w ubiegły czwartek, ale musiał zostać ponownie przyjęty z powrotem w trybie pilnym po otrzymaniu pozytywnym wyniku testu na COVID-19.

Czytaj więcej

Prezydent Czech Milos Zeman wypisał się ze szpitala. Wraca po kilku godzinach. Ma koronawirusa

11 listopada prezydent Zeman przyjął formalną dymisję rządu ustępującego premiera Andreja Babisa, po jego klęsce wyborczej.

Czytaj więcej

Czechy: Jest porozumienie ws. nowego rządu. Babisz odchodzi

Obecnie Czechy zmagają się z rekordowym dziennym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. W czwartek rząd ogłosił wprowadzenie nowych ograniczeń, w tym zamknięcia restauracji, barów i klubów nocnych, a także jarmarków bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej

Czechy: Rekordowa liczba zakażeń. 1 proc. Czechów zakażonych w tydzień