Reklama

Marszałek Elżbieta Witek zaprasza opozycję do rozmów. Posłowie PiS: W jakim celu?

Rząd chce rozmawiać z partiami opozycyjnymi na temat projektu przepisów umożliwiających pracodawcom pozyskiwanie wiedzy o tym, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19. Z opozycją nie chce rozmawiać niektórzy politycy PiS.

Publikacja: 22.11.2021 16:09

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaproponowała opozycji podjęcie rozmów na temat ponadpartyjnego projektu przepisów mających wspomóc walkę z epidemią.

- W środę będziemy wiedzieć czy opozycja chce odpowiedzialnie podejść do tematu, czy nie - powiedziała. 

Czytaj więcej

PiS będzie rozmawiał z opozycją o poparciu dla ustawy o sprawdzaniu szczepień

O rozmowie z opozycją mówił również premier Mateusz Morawiecki. - Czwarta fala pandemii już jest, już jest z nami i prawdopodobnie będzie miała charakter wydłużony, ale nie tak gwałtowny, o nie tak dużym przyroście zgonów - skomentował szef rządu.

Wątpliwości w sprawie rozmów z opozycją mają politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Reklama
Reklama

"Szanowna Pani Marszałek. W jakim celu organizuje Pani spotkanie z postkomunistami i antypaństwową PO Donalda Tuska? Wierzę, że po to, by powiedzieć, że będziemy przed nimi twardo bronić nie tylko polskiej granicy, ale i konstytucyjnych praw i wolności milionów Polaków!" - skomentował poseł Janusz Kowalski.

"Jeśli celem spotkania Pani Marszałek z postkomunistami i resztą totalnej opozycji jest zagwarantowanie poparcia dla niekonstytucyjnej ustawy segregacyjnej, to może warto od razu omówić z nimi poparcie dla wszystkich innych ustaw?" - napisała Anna Maria Siarkowska.

Na wpis posłanki PiS odpowiedziała Joanna Lichocka. "Z całą pewnością warto, by władze klubu niezwykle starannie przygotowały listy wyborcze w przyszłych wyborach do parlamentu" - skomentowała.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
MLP Group z jedną z największych transakcji najmu w Niemczech
Polityka
Demonstranci zagłuszali Jarosława Kaczyńskiego przed pomnikiem smoleńskim. Nazwał ich zbrodniarzami
Polityka
Spotkanie Karola Nawrockiego z Wołodymyrem Zełenskim. Kancelaria Prezydenta wskazała miejsce
Polityka
Polskie myśliwce MiG-29 dla Ukrainy. Kosiniak-Kamysz: „Chcemy to sfinalizować jak najszybciej”
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
Sondaż. Tylko cztery partie w Sejmie. Ugrupowanie Grzegorza Brauna mocno w górę
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama