Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaproponowała opozycji podjęcie rozmów na temat ponadpartyjnego projektu przepisów mających wspomóc walkę z epidemią.

- W środę będziemy wiedzieć czy opozycja chce odpowiedzialnie podejść do tematu, czy nie - powiedziała. 

Czytaj więcej

PiS będzie rozmawiał z opozycją o poparciu dla ustawy o sprawdzaniu szczepień

O rozmowie z opozycją mówił również premier Mateusz Morawiecki. - Czwarta fala pandemii już jest, już jest z nami i prawdopodobnie będzie miała charakter wydłużony, ale nie tak gwałtowny, o nie tak dużym przyroście zgonów - skomentował szef rządu.

Wątpliwości w sprawie rozmów z opozycją mają politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

"Szanowna Pani Marszałek. W jakim celu organizuje Pani spotkanie z postkomunistami i antypaństwową PO Donalda Tuska? Wierzę, że po to, by powiedzieć, że będziemy przed nimi twardo bronić nie tylko polskiej granicy, ale i konstytucyjnych praw i wolności milionów Polaków!" - skomentował poseł Janusz Kowalski.

"Jeśli celem spotkania Pani Marszałek z postkomunistami i resztą totalnej opozycji jest zagwarantowanie poparcia dla niekonstytucyjnej ustawy segregacyjnej, to może warto od razu omówić z nimi poparcie dla wszystkich innych ustaw?" - napisała Anna Maria Siarkowska.

Na wpis posłanki PiS odpowiedziała Joanna Lichocka. "Z całą pewnością warto, by władze klubu niezwykle starannie przygotowały listy wyborcze w przyszłych wyborach do parlamentu" - skomentowała.