W ostatnim czasie Korea Północna przeprowadza dość regularnie testy broni rakietowej. W związku z rozwojem broni nuklearnej i rakietowej przez Koreę Północną na kraj ten są nałożone sankcje międzynarodowe.

Rakieta miała zostać wystrzelona z okolic miasta portowego Sinpo - podała Korea Południowa. W Sinpo stacjonują północnokoreańskie okręty podwodne, a także systemy uzbrojenia pozwalające na wystrzeliwanie znajdujących się w uzbrojeniu Korei Północnej rakiet SLBM - rakiet balistycznych, które można wystrzeliwać z pokładu okrętu podwodnego. W przeszłości Korea Północna wystrzeliwała z tego rejonu różne rodzaje rakiet.

W Seulu rozpoczynają się właśnie targi zbrojeniowe ADEX, na których pojawili się przedstawiciele setek międzynarodowych firm i armii z całego świata

Próba rakietowa przeprowadzona przez Koreę Północną miała miejsce w czasie, gdy w Seulu mają się spotkać szefowie wywiadu USA, Korei Południowej i Japonii. Celem ich rozmów będzie m.in. impas w relacjach z Koreą Północną - informuje południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródła rządowe. 

Ponadto w Seulu rozpoczynają się właśnie targi zbrojeniowe ADEX, na których pojawili się przedstawiciele setek międzynarodowych firm i armii z całego świata. Mają to być największe targi tego typu w historii Korei Południowej. Zaprezentowane zostaną na nich myśliwce nowej generacji, śmigłowce bojowe, drony i inne systemy uzbrojenia.

Czytaj więcej

Kim Dzong Un na wystawie sprzętu wojskowego
Kim Dzong Un z rakietami w tle mówi, że Korea Południowa zagraża pokojowi