Minister zdrowia przedstawiał w czwartek w Sejmie informacje na temat stanu służby zdrowia. Głos w debacie zabrał również Grzegorz Braun. - Niech nas Bóg ma w swojej opiece, póki za tę dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujące miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, ławie rządowej - powiedział.

Braun zapowiedział, że pojawi się akt oskarżenia, w którym zostanie zawarta informacja o nadmiarowych zgonach, o wzroście liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży. - Będziesz pan wisiał - zakończył Braun, wskazując palcem na ministra zdrowia.

Czytaj więcej

Grzegorz Braun do ministra Niedzielskiego w Sejmie: Będziesz wisiał

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała na Twitterze, że złoży zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Jak zauważyła, Braun „przekroczył dzisiaj kolejną granicę”.

Czytaj więcej

Marszałek Witek składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie posła Brauna

Wieczorem prezydium zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla polityka Konfederacji. - Jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą - sześciu miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i sześciu miesięcy (odebrania) stu procent diety poselskiej - przekazał wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

Czarzasty podkreślił też, że posłowie jego ugrupowania oraz Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Polskiej - PSL zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.