Tym samym Korea Południowa stała się ósmym krajem świata, który posiada w swoim arsenale rakietę SLBM - podaje południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na swoje źródła.

Agencja Rozwoju Obronności (ADD) miała przeprowadzić testy rakiety SLBM z wykorzystaniem okrętu podwodnego klasy Dosan Ahn Changho w ubiegłym tygodniu. W sierpniu przeprowadzono udany test wystrzelenia rakiety z podwodnej barki - wynika z informacji przekazanych przez agencję Yonhap.

7

Tyle państw świata dysponowało dotychczas rakietami SLBM

Były to: USA, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Indie, Chiny i Korea Północna

Okręty podwodne klasy Dosan Ahn Changho są wyposażone w sześć wyrzutni rakiet. Podobnie jak testowana rakieta SLBM są krajowej produkcji.

Po dodatkowych testach produkcja południowokoreańskich pocisków SLBM ma rozpocząć się na masową skalę.

Czytaj więcej

Generał z Korei Płd.: Korea Północna może wystrzelić rakietę SLBM

Testowana rakieta to prawdopodobnie wariant południowokoreańskiej rakiety Hyunmoo-2B, której zasięg wynosi 500 km. Rakieta jest prawdopodobnie zaprojektowana do przenoszenia konwencjonalnych głowic. Ma funkcjonować pod nazwą Hyunmoo 4-4.

Dotychczas rakiety SLBM w swoich arsenałach miały jedynie USA, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Indie, Chiny i Korea Północna.

Rakiety SLBM są trudniejsze do wykrycia, ponieważ są wystrzeliwane spod powierzchni wody. Mogą być używane do szybkich ataków rakietowych przeprowadzanych z miejsca znajdującego się w pobliżu terytorium przeciwnika.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Resort obrony Korei Południowej nie potwierdził oficjalnie udanych testów rakiety SLBM.