Fogiel odniósł się do ostatnich wypowiedzi medialnych Jarosława Gowina, w których deklaruje on wsparcie dla partii opozycyjnych.

- Jeżeli Jarosław Gowin uważa teraz, że jego celem jest wysługiwanie się opozycji, po to, żeby obalić rząd, który współtworzy PiS, to widać gdzie leży jego lojalność. Można było się spierać, uznać nawet, że są różnice nie do pogodzenia - to wszystko jest w normie politycznej. Ale Jarosław Gowin współtworzył ten rząd i mówił, że podziela jego założenia oraz podkreślał, że dojście do władzy drugiej strony sporu politycznego byłoby dla Polski katastrofalne. A  wystarczyło stracić stołek wicepremiera, żeby przejść na drugą stronę. Wnioski każdy sam może wyciągnąć - stwierdził wicerzecznik PiS-u.

Polityk skomentował także wstąpienia poszczególnych panelistów na organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego spotkaniu z młodzieżą Campus Polska Przyszłości.

- Żałuję, że Campus Polska już zakończył, bo był bardzo owocnym wydarzeniem. Żałuję, że nie było jeszcze kilku paneli na tym wydarzeniu, w których mogłyby paść słowa prawdy na temat zamierzeń PO. Marszałek Tomasz Grodzki mówił np. o likwidacji zdecydowanej większości szpitali w Polsce. A wczoraj Leszek Balcerowicz obrażał każdego kto ośmielił się zasugerować, że polska transformacja lat 90-dziesiątych nie była pozbawiona wad - zauważył gość Polskiego Radia.

Fogiel przekonywał także o konieczności szczepień.

- Jeżeli mamy funkcjonować normalnie, to trzeba podejść do sprawy poważnie i odpowiedzialnie - uznać, że jest wzięcie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych. Rzeczywiście szczepionka jest tym rozwiązaniem - podkreślał wicerzecznik PiS-u.