Dulkiewicz deklaruje, że Gdańsk jest gotów przyjąć imigrantów

Ważne, żeby zacząć od wartości. 41 lat temu rodziła się "Solidarność", polski towar eksportowy, o którym chyba niestety czasem zapominamy - mówiła w TVN24 prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Aktualizacja: 25.08.2021 09:20 Publikacja: 25.08.2021 07:34

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Foto: Mat. pras.

- Dziś w obliczu dramatycznych wydarzeń, których świadkami jesteśmy niemal na żywo, dzięki mediom, musimy wykazać się ludzkimi, solidarnymi odruchami - powiedziała Dulkiewicz nawiązując do deklaracji samorządowców, gotowych pomóc rządowi nieść pomoc uchodźcom z Afganistanu.

- To co jest najważniejsze to to, żeby być przygotowanym także kulturowo. Pamiętajmy, że ludzie z Afganistanu pochodzą z zupełnie innego obszaru kulturowego, religijnego. My w Gdańsku już w 2016 roku przygotowaliśmy model integracji imigrantów - mówiła prezydent Gdańska.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Polityka
PSL przeciw związkom partnerskim. Kolejne krytyczne uwagi resortów kierowanych przez ludowców
Polityka
Co Agnieszka Dziemianowicz-Bąk chce osiągnąć, ogłaszając pilotażowy program skrócenia czasu pracy?
Polityka
PiS chce zmian w prawie po śmierci Barbary Skrzypek
Polityka
Który kandydat najlepiej wypadł w debacie? Zapytano w sondażu
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Polityka
Blackout w Hiszpanii. Prezydent Andrzej Duda reaguje