W środę Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji (tzw. lex TVN), która ogranicza możliwość nabywania udziału w polskich mediach przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W czasie obrad opozycja wygrała głosowanie o odroczenie posiedzenia. Marszałek Elżbieta Witek zdecydowała o reasumpcji głosowania. Po przerwie zdanie zmieniło trzech posłów Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Parlamentarzyści zagłosowali razem z PiS-em, co pozwoliło na wznowienie obrad. Wcześniej Sachajko tłumaczył, że doszło do pomyłki.

Czytaj także:
Terlecki: Przez chwilę nie mieliśmy większości, ale potem już wygraliśmy

Decyzję o reasumpcji skomentował w rozmowie z Onetem lider Polski 2050 Szymon Hołownia. - To jest pogarda. To, co zrobiła marszałek Witek - przecież ona pokazała środkowy palec 38 mln Polaków. Powiedziała mam w d... już po prostu - mówiąc zupełnie wprost- co myślicie, co czujecie. Prawo, umowy społeczne, na które się umawialiśmy? Kogo to obchodzi? - powiedział.

- Oni są tak głupi w tym opowiadaniu po sześciu latach przejęcia wszystkiego w państwie, że nadal są męczennikami - dodał.

- Przejęli wszystko: gazety, telewizję, media, pieniądze i oni nadal się stroją w szaty uciśnionych męczenników, dalej są partyzantami w lesie, na który jadą wielkie armie. Jak trzeba mieć w pogardzie swoich wyborców, żeby wierzyć, że taki b... kupią? - mówił Hołownia.

Były kandydat na prezydenta wyraził przypuszczenie, że w następnych wyborach PiS zdobędzie "dwadzieścia parę procent" głosów.

Czytaj także:
Reasumpcja głosowania. Posłowie KO składają zawiadomienie do prokuratury ws. marszałek Witek

4 września w Warszawie odbędzie się kongres Polski 2050. - Będzie gość specjalny, który - jestem pewien - zmieni oblicze polskiej polityki. Przedstawimy nasz kompleksowy pomysł na Polskę - powiedział Onetowi Szymon Hołownia. - Szykujemy się do wyborów, do dania ludziom nadziei, że rzeczywiście inna Polska jest możliwa - stwierdził.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Według Hołowni, najbardziej prawdopodobny scenariusz to taki, w którym przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się wiosną 2022 r. - Ale może być i wcześniej. Weszliśmy w fazę takich wstrząsów, które nie są do końca kontrolowane - zastrzegł.

Zdaniem lidera Polski 2050, prezes PiS Jarosław Kaczyński "będzie żył teraz od głosowania do głosowania". - Będzie na rynku spekulacyjnym płacił coraz drożej za każdego kolejnego posła - powiedział Szymon Hołownia.