Rafał Trzaskowski w pierwszej turze uzyskałby poparcie 40 proc. badanych przez Estymator. Poparcie dla Patryka Jakiego wyniosło 39 proc.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej i Zjednoczonej Prawicy zdystansowaliby konkurencję, z której wybija się Jan Śpiewak, wystawiony przez porozumienie partii Razem, Zielonych, Inicjatywy Polskiej i stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa". Śpiewak uzyskał 7 proc., wyprzedzając kandydata SLD Andrzeja Rozenka (5 proc.).

 

Na kolejnych miejscach w sondażu znaleźli się: były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, Janusz Korwin-Mikke (wspierany przez koalicję Wolność i Skuteczni) oraz były burmistrz Ursynowa Piotr Guział (po 2 proc.). Na kolejnych miejscach są: rzecznik PSL Jakub Stefaniak, Piotr Ikonowicz (kandydat Ruchu Sprawiedliwości Społecznej) oraz Justyna Glusman, wystawiona przez ruchy miejskie skupione wokół stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" (po 1 proc.).

W Krakowie, według sondażu tej samej pracowni, wygrałaby posłanka PiS Małgorzata Wassermann, z poparciem 38 proc. badanych. W drugiej turze zmierzyłaby się z obecnym prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim (37 proc.).

Pozostali kandydaci mają dużą stratę do dwójki liderów. Trzeci Łukasz Gibała, były poseł Ruchu Palikota, uzyskał poparcie 15 proc. badanych. Za nim uplasowali się Konrad Berkowicz z Wolności (5 proc.),  Grzegorz Gorczyca z Wolnych i Solidarnych (3 proc.) oraz Daria Gosek-Popiołek z partii Razem (2 proc.).

 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Sondaże dla DoRzeczy.pl wykonano metodą CATI w dniach 16-19 sierpnia 2018 r. na próbie 1025 dorosłych osób w Warszawie i 1006 w Krakowie. W badaniu przeprowadzonym przez pracownię Estymator uwzględniono tylko te osoby, które zamierzają głosować w wyborach samorządowych 21 października 2018 r. oraz są zdecydowane na kogo.