O możliwości przyjęcia do Platformy Obywatelskiej Ryszarda Petru mówił w porannej rozmowie z radiem RMF FM Sławomir Neumann. Szef Klubu PO powiedział, że Petru powinien dołączyć do jego partii, jeśli myśli o poważnej polityce.

Jednocześnie skrytykował pomysł utworzenia przez Ryszarda Petru, Joannę Schmidt i Joanne Scheuring-Wielgus nowego ruchu. - Łączenie się jest czymś, co jest dla ludzi ważne, a budowanie równoległych projektów jest szkodliwe - ocenił Neumann.

Kilka godzin później na słowa polityka PO odpowiedział Petru. "PO nie reprezentuje elektoratu, dla którego praca, wolność gosp. i unikanie populizmu są fundamentalne. Dowodem są propozycje: "13" emerytura, niższy wiek emerytalny (czyli niskie emerytury). Jeśli chcemy wygrać z PiS musimy reprezentować tych wyborców" - napisał poseł.

Ryszard Petru odszedł z Nowoczesnej w maju tego roku. Szczegóły dotyczące jego nowej partii mają zostać ogłoszone po wyborach samorządowych. Obecnie w Sejmie tworzy razem z Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt koło Liberalno-Społeczni.