Zandberg skomentował w ten sposób wpis posła PO Stanisława Gawłowskiego na Twitterze i wywiad, jakiego TVN24 udzielił Jacek Rostowski, były minister finansów i wicepremier w rządzie Donalda Tuska.

Rostowski mówił w TVN24 m.in. że "nie jest jego sprawą mówić, kto na najwyższych poziomach PiS-u jest gejem". - Ale uważam, że środowiska LGBT powinny się zastanowić, czy PiS nie przekroczył pewnej linii - dodał sugerując, że osoby ze środowiska LGBT powinny zacząć ujawniać orientację seksualną polityków PiS.

Natomiast Stanisław Gawłowski przypomniał na Twitterze zdjęcie z czasów, gdy Paweł Rabiej współpracował z PC i Jarosławem Kaczyńskim (na początku lat 90-tych) i pytał czy Rabiej i Kaczyński "dzisiaj współpracują" i czy "spór jest prawdziwy".

To reakcja polityków PO na pojawienie się w debacie publicznej tematu adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne po tym jak wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej z Nowoczesnej, powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że jest zwolennikiem takiego rozwiązania w przyszłości.

Kaczyński zareagował na to w czasie sobotniej konwencji PiS słowami "wara od naszych dzieci". Politycy PiS podkreślają natomiast, że Rabiej (od którego słów odcięli się i Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i lider PO Grzegorz Schetyna; politycy Koalicji Europejskiej podkreślają, że był to prywatny pogląd Rabieja) "ujawnił plan opozycji", który ta chciała ukryć.