Jarosław Kaczyński powiedział, że jego partia dąży do tego, by wieś i miasto żyło na tym samym poziomie. PiS chce zlikwidować obecne różnice. 

- Żeby nie było tych nożyc, żebyśmy wszyscy mogli powiedzieć, że jesteśmy we wspólnocie, która zapewnia prawdziwą równość każdemu - mówił prezes PiS.

- Polskie rolnictwo to ogromny potencjał, polskie rolnictwo to w szczególności zupełnie wyjątkowy w Europie potencjał odnoszący się do mniejszych i średnich gospodarstw, takich, które mogą produkować zdrową żywność - w sposób naturalny, której dzisiejsza Polska i Europa potrzebuje - mówił Kaczyński.

Podkreślił również, że wybory do PE są pierwszą turą tegorocznych wyborów, a ich wynik wpłynie na wiele lat. - W Unii Europejskiej trzeba walczyć w sposób zdecydowany i umiejętny o interesy Polski, w tym przede wszystkim interesy polskiej wsi - powiedział.

- My, partia rządząca i rząd, musimy zabiegać o to, by wszystko to, co daje Europa, ale co powtarzam, daje nie z łaski, ale z konieczności i z tego, że racjonalnie myśli o całej gospodarce, było naszemu krajowi przyznawane we właściwych rozmiarach - dodał.

- Fakt, że nasze przywiązanie, nasz szacunek, głęboki szacunek dla polskiej wsi jest faktem, upoważnia mnie do pewnej prośby, prośby skierowanej do państwa, ale skierowanej także do całej polskiej wsi: idźcie państwo na te wybory - powiedział prezes PiS