Reklama

Biedroń pozywa Neumanna w trybie wyborczym

Lider Wiosny Robert Biedroń zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko Sławomirowi Neumannowi. Powodem są wypowiedzi posła PO o "pedofilii w Słupsku".

Aktualizacja: 15.05.2019 16:08 Publikacja: 15.05.2019 15:41

Biedroń pozywa Neumanna w trybie wyborczym

Foto: tv.rp.pl

amk

Pozew jest konsekwencją utarczki, jaka wywiązała się między Biedroniem a Neumannem na Twitterze.

Biedroń zarzucił Platformie Obywatelskiej, że nie interesowała się problemem pedofilii wśród księży.

"Udowodnijcie wreszcie, co jest ważniejsze dla PO - poparcie Kościoła i kilka pp. w sondażach czy godność ofiar i dobro dzieci?" - pytał Biedroń we wpisie na Twitterze.

Tą samą drogą liderowi Wiosny odpowiedział Sławomir Neumann.

Reklama
Reklama

"Robert naprawdę? Ciagle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?" - pytał Neuman  zamieszczając link do artykułu dotyczącego zatrudnionego w jednym ze słupskich ośrodków kultury instruktora tańca. O tym, że miał molestować podopiecznych dyrektorka ośrodka została zawiadomiona anonimem.

W odpowiedzi Robert Biedroń zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko Neumannowi. Na konferencji prasowej poinformował, że słowa Neumanna to "insynuacja i nieprawda", a PO, która "przez lata milczała", chce odwrócić uwagę od księży-pedofilów.

- My, Wiosna, i ja szczególnie swoim autorytetem i swoimi działaniami, jesteśmy przykładem, jak rozwiązywać te problemy - mówił Biedroń.

Dodał, że oczekuje wyroku w ciągu 48 godzin, "aby ani żaden Neumann, ani nikt więcej nie kłamał".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Paraliż Funduszu Sprawiedliwości. Ofiary przestępstw bez pomocy, resort słabo się tłumaczy
Polityka
Tusk do Zełenskiego: Jesteś bohaterem nie tylko w Ukrainie, ale także w Polsce
Polityka
Wzrosło ryzyko rozłamu w PiS, Nawrocki gra na polaryzację, CBOS psuje nastroje KPRM
Polityka
Patryk Jaki krytykuje pomysł ludzi Morawieckiego. „Absurd, nie zgadza się z matematyką”
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama