- Musimy mówić Polakom prawdę - czerpiemy pewne korzyści, ale ponosimy też koszty z obecności w UE - mówił Bosak. Jak dodał jego środowisko "różni się z euroentuzjastami co do bilansu korzyści i strat" obecności Polski w UE. Bosak tłumaczył, że politycy ze środowiska Konfederacji "wysoko wyceniają koszty polityczne" obecności UE w Polsce. - To widać po tym, jak została niemal całkowicie rozmyta lojalność polskiej klasy politycznej wobec własnego państwa - dodał wyjaśniając, że w Brukseli na Polskę skarżą się "ci, którzy aktualnie nie rządzą". - Teraz to się nazywa europejska debata - kiedyś była zdrada dyplomatyczna, wystąpienie przeciwko swojemu państwu - mówił.

Na pytanie dlaczego on, jako eurosceptyk, startuje w wyborach do PE, Bosak wyjaśnił, że "Parlament Europejski to najważniejsze forum dyskusji o przyszłości UE i byłoby wielką szkodą dla UE gdyby zabrakło tam tych, którzy potrafią krytycznie spojrzeć na to co robi Bruksela". - W Polsce kilka milionów myśli tak jak my i oni mają prawo mieć swoją reprezentację w PE - dodał.

Bosak podkreślił, że Ruch Narodowy, który reprezentuje "był przeciwny wejściu Polski do UE". - Dziś uważa, że jeśli polskie społeczeństwo do tego dojrzeje, powinniśmy Unię opuścić. A na razie bronić w niej interesu narodowego - wyjaśnił.

Polityk ubolewał, że w związku z obecnością Polski w UE "nawet pojęcie zdrady już się stało niejasne". - Gdyby nie było UE, to ktoś, kto dążyłby do osłabienia własnego państwa, byłby zdrajcą. A dziś to Europejczyk. To pokazuje, że jest to szkodliwe dla Polski na poziomie politycznym - wyjaśnił Bosak.

Pytany o wysokie poparcie Polaków dla obecności w UE Bosak stwierdził, że jest to efekt "poddania Polaków praniu mózgów". - Wszystkie media w Polsce są za UE. My nie mamy żadnego podziału, pluralizmu - mówił. Dodał, że przed referendum akcesyjnym w 2003 roku wszystkie środki były przeznaczone na przekonywanie Polaków do dołączenia do Unii. - Większość Polaków nie wie, że podwyżki cen energii związane z regulacjami w UE, że w związku z tym mamy związane ręce w kwestii polityki handlowej - podkreślał.

- Polacy patrzą często przez pryzmat indywidualny - w perspektywie indywidualnej to poszerzenie możliwości. Nie mówi się Polakom, że możliwość (swobodnego) podróżowania, handlowania i pracowania (na terytorium Unii Europejskiej - red.) mogłaby być (realizowana) bez UE, bez całej tej nadbudowy brukselskiej - przekonywał Bosak.

Polityk był też pytany o wypowiedź Kai Godek, kandydatki Konfederacji w wyborach do PE, która stwierdziła, że "geje adoptują dzieci, aby je molestować i gwałcić". - Niestety zdarzają się takie przykre przypadki - ocenił dodając, że "nie należy uogólniać". - Kaja Godek podjęła polemikę z poprawnością polityczną, idealizującą środowisko homoseksualne, w którym jest dużo, ponadprzeciętnie dużo nadużyć seksualnych - dodał. Jego zdaniem dużo bardziej nieprzyzwoity od słów Godek jest pomysł, aby "związki tej samej płci miały prawo adoptować dzieci, które są sierotami". - Musimy chronić dzieci przed tego typu rodzinami. Zagrożeniem jest to, by dzieci wychowywały się bez właściwych wzorców osobowych - przekonywał.