Wieczorem odbędzie się spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z przewodniczącym partii - potwierdził w Polsat News poseł Sławomir Neumann. Dodał, że rozmowy mają dotyczyć tego "jak ułożyć relacje, jak odnowić Platformę, jak zrobić, żeby ona była atrakcyjna dla wyborców".

- Platforma potrzebuje przywrócenia jej roli na scenie politycznej po stronie opozycji, roli lidera sceny politycznej na opozycji, żeby budować potem szerokie koalicje do wygranej - ocenił.

Czytaj także:
Europosłanka Róża Thun rezygnuje z członkostwa w PO

- Do tego musimy się zmienić wewnętrznie, musimy być atrakcyjniejsi, musimy pokazać, że Platforma umie reagować na nowe wyzwania w świecie i w Polsce i że jesteśmy jedną drużyną, żeby nie było tego typu sugestii, że gramy przeciwko sobie gdzieś na boisku - mówił.

Niedawno w liście otwartym do swych kolegów 51 parlamentarzystów PO i KO zaapelowało o podjęcie poważnej debaty i przeprowadzenia przemiany wewnętrznej w partii.

- List tych parlamentarzystów nie był o tym, że Budka musi odejść, nie był o tym, że najważniejszą zmianą jest zmiana personalna, tylko o tym, że potrzebujemy jako Platforma poważnej rozmowy, namysłu i zmiany, którą musimy jako partia przejść, także ideowej, także programowej - skomentował polityk.

- Musimy dać dobrą ofertę Polakom po tym jak wyjdziemy z pandemii. Jak zacznie się ten nowy porządek popandemiczny w świecie, w Europie, w Polsce to i Platforma musi mieć dobrą odpowiedź z Borysem jako przewodniczącym partii - oświadczył.

Neumann ocenił, że list parlamentarzystów PO i KO "na pewno nie był wymierzony w Borysa Budkę".

- Myślę, że pod wieloma tezami tego listu to i Borys Budka mógłby się podpisać, że te zmiany są potrzebne, bo przecież on też startując na szefa Platformy o tym mówił - powiedział.

Pytany o możliwość zmiany na stanowisku szefa partii Sławomir Neumann stwierdził, że jesienią w Platformie będą wybory "w kołach, w powiatach, w regionach, ale nie wybory przewodniczącego".

- Myślę, że dzisiaj mamy za dużo emocji w Platformie, za mało chłodnej głowy. Jestem przekonany, że wszystko wróci do normy, że ta chłodna głowa wróci i sobie spokojnie wszystko w Platformie poukładamy - ocenił.