Reklama

Józef Zych: Ostatnie miesiące koalicji PO-PSL. Koalicje po wyborach mogą zaskoczyć

- Koalicje, które wyłonią się po wyborach, mogą się różnie układać. Wiele nas jeszcze zaskoczy - mówił w TVN24 polityk PSL Józef Zych.

Aktualizacja: 27.06.2015 11:03 Publikacja: 27.06.2015 10:37

Józef Zych

Józef Zych

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Zych, który w mijającym tygodniu nie chciał kandydować na stanowisko marszałka Sejmu przeciwko rzecznik rządu i polityk PO Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, w TVN24 tłumaczył, że "skoro Platforma Obywatelska chciała, by kandydatem była pani Kidawa-Błońska, to nie należało doprowadzać do jakiegokolwiek konfliktu". Dodał, że dla niego ważniejsze od stanowiska marszałka Sejmu (Zych piastował już tę funkcję w przeszłości) była ustawa o ochronie polskiej ziemi, która ostatecznie została uchwalona 25 czerwca (nowe prawo utrudnia wykup gruntów w Polsce przez obcokrajowców).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Donald Tusk lubi niespodzianki. Izabela Leszczyna wciąż nie wie, czy pozostanie na stanowisku
Polityka
Czy wybory prezydenckie były ważne? Adam Bodnar: Moja rola w tej sprawie zakończyła się
Polityka
Schetyna: Wielka liczba ministrów i wiceministrów wynika z tego, co otrzymaliśmy od PiS
Polityka
Konfederacja „języczkiem u wagi”. Jakie koalicje po wyborach parlamentarnych wyobrażają sobie Polacy?
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Polityka
Sondaż: Wyborcy PSL i Polski 2050 częściej krytykują rząd niż opozycję
Reklama
Reklama