Reklama

Szydło: Szukamy kompromisu z opozycją

Wierzę, że w parlamencie znalezione zostanie rozwiązanie sprawy Trybunału Konstytucyjnego. Warunek jest jeden: muszą chcieć tego wszystkie siły polityczne w Sejmie – przekonywała szefowa rządu w rozmowie z internautami na naszym profilu na Facebooku.

Aktualizacja: 16.03.2016 19:23 Publikacja: 16.03.2016 19:08

Pomoc dla frankowiczów, TK, uchodźcy, Puszcza Białowieska – internauci zadali premier Szydło kilkadz

Pomoc dla frankowiczów, TK, uchodźcy, Puszcza Białowieska – internauci zadali premier Szydło kilkadziesiąt pytań

Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Red

„Rzeczpospolita" jako jedyna polska gazeta zaczęła współpracę z Facebookiem przy okazji wyborów parlamentarnych w 2015 r. Czytelnicy „Rzeczpospolitej" w środę po południu mogli zadawać pytania premier Beacie Szydło. Każdy użytkownik FB mógł wziąć udział w sesji Q&A (questions and answers, z ang. pytania i odpowiedzi) na facebookowej stronie naszej gazety. Większość pytań nie pochodzi od dziennikarzy „Rzeczpospolitej", lecz od internautów. Poniżej zapis dyskusji.

Ireneusz Stolarski: Czy możliwa jest rzeczowa, konstruktywna debata na temat kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego z udziałem opozycji, rządu i organizacji obywatelskich? Czy „dobra zmiana" może wreszcie dotyczyć również sposobu prowadzenia dialogu ze społeczeństwem oraz oponentami politycznymi? Może warto zamienić wojnę, epitety i pogardę dla opinii innych na pokój, porozumienie i dialog?

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk: Zagrożenie zostało wyeliminowane
Polityka
Sondaż: większe kompetencje prezydenta? Ankietowani: to zły pomysł
Polityka
NIK dzieli koalicję rządową. Gdzie dwóch się bije, tam Marian Banaś skorzysta?
Polityka
Donald Tusk: Zamykamy granicę z Białorusią w związku z ćwiczeniami Zapad
Reklama
Reklama