Z Henrykiem Wujcem porozmawialiśmy o tym, co zostało z legendy Solidarności oraz jak w historii zapisze się Lech Wałęsa. Spytaliśmy go też o ocenę obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

- To, że Wałęsa dolewa oliwy do ognia, to jestem pewny, ale cały czas jest atakowany „Bolkiem” - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Wujec, działacz opozycyjny w czasach PRL.

 

 

Krzysztofa Czabańskiego zapytaliśmy o zmiany w mediach publicznych i konkurs na szefa TVP.

 

Media zaczynają być czwartą władzą i mogą być zagrożeniem dla demokracji. Jeśli coś pojawia się codziennie w telewizji publicznej lub prywatnej to zaczyna to zastępować ludziom myślenie - powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Z kolei z Wiesławem Weissem porozmawialiśmy o jego najnowszej książce "Biała wódka, czarny ptak"; o tym jak udaje się utrzymać na polskim rynku już ćwierć wieku "jedyne pismo rockowe w Polsce" (wcześniej "Tylko Rock" zmienione na "Teraz Rock") oraz o przenikaniu się świata muzyki rockowej z polityką.

 

- Dużo mówi się o zrywie w Powstaniu Warszawskim, ale też za mało, ile polski naród przez to wycierpiał - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Wiesław Weiss, dziennikarz i pisarz, redaktor naczelny pisma „Teraz Rock”.