Reklama
Rozwiń

Ziobro chce zablokować Morawieckiego? Gowin: Domniemania dziennikarzy, spekulacje

- Teraz trochę się zmieniły proporcje, bo i ja jestem mocniejszy, i minister Ziobro jest mocniejszy. Ale uważam, że trzeba trzymać się dawnych reguł w solidarnej współpracy - powiedział w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin, lider współtworzącego Zjednoczoną Prawicę Porozumienia, odnosząc się do rozmów o kształcie przyszłego rządu PiS oraz doniesień, że Zbigniew Ziobro miałby blokować kandydaturę Mateusza Morawieckiego na premiera.

Aktualizacja: 15.10.2019 21:38 Publikacja: 15.10.2019 21:33

Ziobro chce zablokować Morawieckiego? Gowin: Domniemania dziennikarzy, spekulacje

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

zew

PiS startował w wyborach parlamentarnych w formule Zjednoczonej Prawicy. Oprócz polityków Prawa i Sprawiedliwości, z list KW PiS o miejsca w Sejmie ubiegali się też przedstawiciele Solidarnej Polski, której liderem jest Zbigniew Ziobro, i Porozumienia, na czele którego stoi Jarosław Gowin. W wyborach 13 października Zjednoczona Prawica zdobyła 235 mandatów, z czego 200 przypadło politykom PiS, 18 - Porozumienia, a 17 - Solidarnej Polski.

Czytaj także:
Wyniki wyborów do Sejmu. 22 tys. głosów to za mało na mandat, wystarczą 4 tys.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Po spotkaniu liderów: koalicja jeszcze istnieje. Ale Szymon Hołownia uznany za zdrajcę
Polityka
„Polityczne Michałki”: Czy rząd przełamie kryzys, ws. granicy Tusk nie miał wyjścia, SN za Nawrockim
Polityka
Sondaż CBOS: Andrzej Duda liderem rankingu zaufania do polityków. Karol Nawrocki z największym wzrostem
Polityka
Stan samorządu po roku nowej kadencji. Dr Karol Wałachowski o wyzwaniach polityki regionalnej i miejskiej
Polityka
Hołownia i Czarzasty w rządzie? Kobosko: Sygnał nowego otwarcia